Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bizhub c452 - gniecie papier a3

deathwing 30 Jul 2015 20:01 1281 7
 • #1
  deathwing
  Level 15  
  Witam.
  mam problem z urzadzeniem Konica Minolta c452 mianowicie przy wydruku a4 krótka i długa krawędź simplex/duplex wszystko idzie ładnie, problem zaczyna sie przy wydruku a3 z każdej kasety oraz podajnika ręcznego, papier jak wychodzi okolo 15cm od końca kartki lekko gniecie (błyskawica) oczywiście wszelkie rolki prowadzące papier były czyszczone, sprawdzałem czy jakis element mechaniczny nie haczy o papier, sprawdziłem rozebrałem second transfer, sprawdziłem utrwalacz, wszystko wygląda OK, z testów jakie zrobiłem zaobserwowałem że w simplexie gniecie ok. 50% arkuszy a w duplexie 99%, próbowałem sprawdzić w którym miejscu następuje zagniatanie papieru metodą jam&check ale średnio mi to naświetliło sprawe, do testów używałem papierów 3 różnych producentów 80g, i kilka arkuszy 150g na grubym nie zagniatało, czy ktoś miał podobny problem?
 • Helpful post
  #2
  copyman
  Photocopiers specialist
  Obstawiam zużyty utrwalacz ... Jaki przebieg ma maszyna ?

  C.
 • #3
  Bitels85
  Level 25  
  podaj przebieg i w menu narzędziowym sprawdź stan materiałów eksploatacyjnych zwłaszcza fusera bopodobnie jak C uważam, że to właśnie fuser jest winny, ewentualnie rolka rejestracji może być zanieczyszczona
 • #4
  deathwing
  Level 15  
  przebieg okolo miliona, utrwalacz nigdy nie wymieniany, rolka rejestracji czyszczona tak jak inne rolki,
 • #5
  copyman
  Photocopiers specialist
  Zatem już znasz odpowiedź :) To że wałki ładnie wyglądają nic nie znaczy. Są odkształcone i przy dłuższym papierze dają takie właśnie "zaprasowanki" .

  C.
 • #6
  chesterfield74
  Level 12  
  Miałem to samo a4 ok, a3 zaginanie. Rozkręciłem piec przeczyściłem dokładnie nawet bardzo dokładnie wszystko łącznie z plastikami i w maszynie tez i działa spoko.
 • #7
  copyman
  Photocopiers specialist
  Tyle że przy takim przebiegu raczej czyszczenie na wiele się nie zda ... Bez wymiany pieca sie nie obejdzie .

  C.
 • #8
  deathwing
  Level 15  
  Dzieki za pomoc oczywiscie ze utrwalacz:) problem rozwiazany