Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bizhub c452 - gniecie papier a3

30 Lip 2015 20:01 1026 7
  • Poziom 15  
    Witam.
    mam problem z urzadzeniem Konica Minolta c452 mianowicie przy wydruku a4 krótka i długa krawędź simplex/duplex wszystko idzie ładnie, problem zaczyna sie przy wydruku a3 z każdej kasety oraz podajnika ręcznego, papier jak wychodzi okolo 15cm od końca kartki lekko gniecie (błyskawica) oczywiście wszelkie rolki prowadzące papier były czyszczone, sprawdzałem czy jakis element mechaniczny nie haczy o papier, sprawdziłem rozebrałem second transfer, sprawdziłem utrwalacz, wszystko wygląda OK, z testów jakie zrobiłem zaobserwowałem że w simplexie gniecie ok. 50% arkuszy a w duplexie 99%, próbowałem sprawdzić w którym miejscu następuje zagniatanie papieru metodą jam&check ale średnio mi to naświetliło sprawe, do testów używałem papierów 3 różnych producentów 80g, i kilka arkuszy 150g na grubym nie zagniatało, czy ktoś miał podobny problem?
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Pomocny post
    Specjalista - kserokopiarki
    Obstawiam zużyty utrwalacz ... Jaki przebieg ma maszyna ?

C.
  • Poziom 25  
    podaj przebieg i w menu narzędziowym sprawdź stan materiałów eksploatacyjnych zwłaszcza fusera bopodobnie jak C uważam, że to właśnie fuser jest winny, ewentualnie rolka rejestracji może być zanieczyszczona
  • Poziom 15  
    przebieg okolo miliona, utrwalacz nigdy nie wymieniany, rolka rejestracji czyszczona tak jak inne rolki,
  • Specjalista - kserokopiarki
    Zatem już znasz odpowiedź :) To że wałki ładnie wyglądają nic nie znaczy. Są odkształcone i przy dłuższym papierze dają takie właśnie "zaprasowanki" .

C.
  • Poziom 12  
    Miałem to samo a4 ok, a3 zaginanie. Rozkręciłem piec przeczyściłem dokładnie nawet bardzo dokładnie wszystko łącznie z plastikami i w maszynie tez i działa spoko.
  • Specjalista - kserokopiarki
    Tyle że przy takim przebiegu raczej czyszczenie na wiele się nie zda ... Bez wymiany pieca sie nie obejdzie .

C.
  • Poziom 15  
    Dzieki za pomoc oczywiscie ze utrwalacz:) problem rozwiazany