Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Thermalright macho 120 rev. a - ciepły procesor-zimny radiator

SGoneill 30 Lip 2015 20:31 408 2
  • #1 30 Lip 2015 20:31
    SGoneill
    Poziom 17  

Witam przedwczoraj złożyłem komputer składający się z następujących komponentów:
    Płyta główna - ASRock Z97 Anniversary
    Procesor - Intel Procesor Intel Core i5-4690K
    Pamięć - G.Skill Ares DDR3 8GB (4GBx2), 2400MHz, CL11 Dual
    Dysk SSD - Transcend SSD370 128GB, SATA3
    Zasilacz - Cooler Master B500 ver. 2, 500W
    Grafika-Gigabyte GTX 960
    chłodzenie- Thermalright Macho120 Rev.A
    Problem polega na tym że: Przy nominalnym taktowaniu procesora czyli 3,5 GHz (turbo wyłączone) temperatura osiaga w stresie maks 55 stopni w uznałem że te temperatury są w granicach normy ale..... czemu radiator jest ledwo ciepły ?
    Myślałem ze wentylatorki od razu go chłodzą ale po ich wyłączeniu to samo.
    radiator jest ciepły także u nasady gdzie styka się z procesorem.próbowałem już 3 razy dokręcać radiator raz słabiej raz mocniej smarować jeszcze raz pastą ale nic to nie dało. Przy OC do 4 GHz temperatury potrafią osiągnąć nawet 70 stopni. obciążenie robiłem programami OCCT i prime 95 a temperature mierzyłem OCCT i core temp. oba programy wskazują tę samą temperaturę. temperatura w spoczynku wynosi 28-29 stopni zarówno w bios jak i wprogramach.
    Proszę o pomoc bo naprawdę już nie mam pomysłu.według mnie radiator przylega do procesora bardzo dobrze. Po zdjęciu radiatora procesor zaczyna parzyć po ok. 4 sek. (zaraz odłączyłem go od prądu aby nie spalić) więc moim skromnym zdaniem ciepło dobrze jest oddawane z rdzenia do ihs.

0 2
  • #2 30 Lip 2015 21:10
    Krzychu K.
    Poziom 21  

Witam
    jaką stosujesz pastę ??
    55 stopni przy obciążeniu na takim ""kolosie"" to trochę za dużo
    wentylacja w obudowie jest przewiewna???
    nigdy nie uruchamiaj komputera bez chłodzenia na cpu - dobra rada
    dokręcasz śrubki montażowe "na krżyż"???

0
  • #3 30 Lip 2015 21:35
    SGoneill
    Poziom 17  

55 stopni pod obciążeniem

Dodano po 1 [minuty]:

pasta dołączona do zestawu chill factor
    wentylacja bardzo dobra 5 wentylatorków(łącznie z tym na cpu), pasty próbowałem nakładać różną ilość

Dodano po 6 [minuty]:

sory zduplikowałem temat zamykam go a wszystkich przekieowuję do: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3068213.html

0