Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

4DPi-24-HAT - moduł wyświetlacza firmy 4D Systems dla Raspberry Pi

farmerro 30 Lip 2015 23:58 1140 0
 • 4DPi-24-HAT - moduł wyświetlacza firmy 4D Systems dla Raspberry Pi

  Firma 4D Systems zaprezentowała nowy wyświetlacz modułowy o nazwie 4DPi-24-HAT dedykowany komputerom Raspberry Pi.

  Urządzenie wykonane w formie płyty HAT przeznaczone jest do bezpośredniego montażu na wierzchu komputera za pomocą złącza GPIO. Panel wyświetla obraz, który normalnie wysyłany jest przez interfejs HDMI lub wyjście kompozytowe. Zintegrowany z modułem rezystancyjny panel dotykowy 4-wire umożliwia obsługę RPi bez użycia dodatkowych urządzeń wskazujących. 4DPi-24-HAT zaprojektowany został do współpracy z systemem Raspbian, który do poprawnej obsługi wyświetlacza oraz interfejsu dotykowego wymaga zainstalowania dodatkowego oprogramowania. Moduł jest kompatybilne z komputerami Raspberry Pi w wersji A+, B+ oraz 2.

  4DPi-24-HAT - moduł wyświetlacza firmy 4D Systems dla Raspberry Pi
  Komunikacja pomiędzy wyświetlaczem a RPi odbywa się poprzez taktowany zegarem 48MHz interfejs SPI wykorzystujący umieszczony na płycie procesor z funkcją DMA, interpreterem poleceń oraz mechanizmem kompresji przesyłanych danych. Źródłem zasilania modułu jest interfejs GPIO. Moduł zaopatrzono w EPROM przechowujący informacje identyfikacyjne urządzenia.

  Wyświetlacz TFT o przekątnej 2,4 cala (obszar wyświetlania 49.0 x 36.7mm) oferuje obraz o rozdzielczości QVGA 320x240 punktów z paletą 65K kolorów RGB. Obraz wyświetlany jest typowo z szybkością 25 klatek na sekundę - większe wartości dostępne są w przypadku gdy jądro jest w stanie odpowiednio skompresować obraz. Sterowanie podświetleniem panelu przy pomocy umieszczonych na płycie zworek umożliwia włączenie/wyłączenie na stałe lub dopasowanie jego poziomu za pomocą PWM.

  4DPi-24-HAT dostępny jest w sprzedaży online w cenie wynoszącej $34.95 USD.

  Źródło:
  http://www.4dsystems.com.au/product/4DPi_24_HAT/