Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

UEFI jak zainstalować Linux'a

Orion2net 31 Lip 2015 01:34 1089 4
  • #1 31 Lip 2015 01:34
    Orion2net
    Poziom 3  

Witam, na komputerze zainstalowany jest system Windows 8, chciałbym zaistalować linuxa.
    Mianowicie jest ustawiony na trybie uefi, dysk ma kilka partycji (recovery, windows) chciałem zmniejszyć jedną z partycji i utworzyć nową pod linuxa i go zainstalować. Jak to wykonać? proszę o wskazówki.

0 4
  • #2 31 Lip 2015 08:48
    lisek
    Spec od monitorów

Jaki laptop, typ marka , producent.
    Poczytaj na pocz. Link

Raczej polecałbym zainstalować Linux na Flash USB jako bootowalny. Link_ na początek
    Czasem .. potem jest dużo problemów z usunięciem , a i kilka rodzajów laptopów ma kłopoty z instalacją równolegle systemu Linux obok istniejacego Winx?
    Samsungi serii 5 nawet ulegaja uszkodzeniu (wczoraj pisałem w temacie) Link_ Tutaj

Spróbuj na forum linuxowym

0
  • #3 02 Sie 2015 18:13
    Orion2net
    Poziom 3  

Packard Bell EasyNote TF71BM

0
  • #4 03 Sie 2015 09:27
    lisek
    Spec od monitorów

Tam swego czasu stawiano taka dystrybucję Linux" : Linux Linpus Lite.

Może pomocne 5-str. o tym laptopie (Packard Bell EasyNote TF71BM-C36P) i driverach.... Link

0
  • #5 21 Sie 2015 18:43
    Orion2net
    Poziom 3  

Chodzi mi o to żeby na jednym dysku był oryginalny windows 8.1 i Linux np: Debian.
    Możliwość wyboru Windows czy Linux podczas startu komputera, tak jak było ton możliwe z starych systemach jak Windows XP czy 98.

Dodano po 10 [minuty]:

Do"lisek " to dot. tylko linux'a i nie ma nic konkretnego co by dot. obydwu systemów na jednym dysku

1