Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

OVERMAX Vertis 4001 ...wart 220zł?

kari007 31 Jul 2015 01:36 1218 6
    kari007
    Level 15  
    Witam serdecznie forumowiczów,
    mam zamiar zakupić telefon OVERMAX Vertis 4001 You za 217zł w empiku (dla czego w empiku? ...Gdyż mam do Empiku 50zł rabatu więc chcę to wykorzystać).
    Krótki opis telefonu:

System: Android 4.4
    Procesor: MTK 6572
    Taktowanie procesora: 2 x 1.0
    Rodzaj ekranu: IPS
    Przekątna ekranu: 4 "
    Rozdzielczość: WVGA 480 x 800 px
    RAM: 512 MB
    Pamięć: 4 GB
    Inne:
    3G modem
    Bluetooth
    Czytnik kart microSD (do 32 GB)
    Dual SIM
    G-Sensor
    GPS
    Kamera x2 (0.3MP ; 5.0MP)
    Micro USB
    Mini Jack
    Wi-Fi 802,11 b/g/n

Bateria: 1500 mAh
    Obudowa: Tworzywo sztuczne
    Zestaw i akcesoria: Kabel USB, Ładowarka, Słuchawki, skórzane etui

Czy warto go kupować? Jakie są wasze opinie/porady?

√ Mój budżet < 300zł (najlepiej mniej)
    √ Ostatni telefon: Sony Xperia e2 - czy ten będzie lepszy?
    √ Czego potrzebuję: właściwie ciężko powiedzieć - wystarczy, że będzie podobny do poprzednika Sony Xperii e2

Z góry dziękuję za odpowiedzi,
    Pozdrawiam, Karol :D
    nemo333
    Level 30  
    Bardzo malo RAMu jak na 4.4, do tego systemu juz trzeba conajmniej 1GB. Jesli bedziesz chcial korzystac z internetu czy jakiejs wiekszej aplikacji to mozesz miec problemy z braku pamieci (zamykanie sie przegladarki przy wiekszych stronach internetowych, ciagle ladowanie na nowo pulpitu przy wychodzeniu z aplikacji, brak wielozadaniowosci - odpisanie na SMSa prawdopodobnie bedzie wiazac sie z zamknieciem innej aplikacji na ktorej pracowales przed wiadomoscia)
    kari007
    Level 15  
    Ok - dzięki za komentarz :) Wydaje mi się, że chyba to przetrwam - mam taką nadzieję. A co jeśli chodzi o inne telefony z tej pułki cenowej - może warto poszukać czegoś innego?
    krolm100
    Level 12  
    Na prawdę nie warto go kupować, za mało Ramu.
    Poniżej 300zł będziesz miał:
    -lumia 520\620- parametry te same ale inny system, który znacznie lepiej się spisze na tak słabym telefonie
    - Lenovo S890
    - używany LG F60 w dobrym stanie- parametry bardzo dobre jak za tącenę, 4 rdzenie po 1,2ghz 64 bit 1gb Ram, ja bym brał :)
    mam nadzieję, że trochę pomogłem...
    nemo333
    Level 30  
    Watpie ze dasz rade, ja na Xperii L ktora ma 1GB mam CM11. Opera Mobile nie potrafi dzialac na wiecej niz jednej karcie, przy przelaczaniu przeladowuje ja. Messenger potrafi sie wylaczyc sam z siebie itp. Na 512MB ten system bedzie zupelnie nieuzywalny, chyba ze masz zamiar tylko dzwonic i pisac SMS.
    kari007
    Level 15  
    Po pierwsze: dziękuję za wszystkie "rekomendacje" i uwagi a po sprawdzeniu kilku sklepów chyba zdecyduję się na GOCLEVER Quantum 2 400:
    OVERMAX Vertis 4001 ...wart 220zł?

W komputroniku za 260zł! :D Moim zdaniem jak na taką cene to całkiem przyzwoita oferta.
    Co sądzicie?

Dodano po 3 [minuty]:

Dodam jeszcze (bo nie ma tego na obrazku), że ma 1 GB ramu + Procesor BROADCOM BCM 23550 1,2 GHz czyli wydaje mi się, że bez problemu da radę - nie gram w gry więc głównie ma obsłużyć głównie kilka aplikacji.