Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa wiertarki Black & Decker BD202

Cheineken 31 Lip 2015 09:03 2061 4
  • #1 31 Lip 2015 09:03
    Cheineken
    Poziom 9  

Proszę o pomoc w wymianie łożyska przy nakrętce wł./wył. udar znajdującym się w elemencie nr 5 poniższego zdjęcia.

Naprawa wiertarki Black & Decker BD202
    Próbowałem zdjąć koło zębate z trzpienia ściągaczem, ale z negatywnym skutkiem.

Dodatkowo konieczna jest też wymiana łożyska ślizgowego znajdującego się w elemencie nr 3, ale nigdzie nie mogę jej znaleźć.

Czy ktoś ma informacje, gdzie można kupić części do starych urządzeń?

edit:
    wieczorem postaram się dodać rzeczywiste zdjęcia elementów

edit2:

Naprawa wiertarki Black & Decker BD202 Naprawa wiertarki Black & Decker BD202 Naprawa wiertarki Black & Decker BD202

0 4
  • #2 31 Lip 2015 17:44
    Marksrz
    Poziom 21  

przypadkiem nie zamierzasz przebic głowa muru ??

wartosc takiej sprawnej maszyny to 30-50 zł
    zamiast głowic sie nad naprawa zrób cos pozytecznego za co dostaniesz 5 dych i kupisz sobie inna

0
  • #3 31 Lip 2015 18:01
    witoj
    Poziom 29  

Marksrz napisał:
    zamiast głowic sie nad naprawa zrób cos pozytecznego za co dostaniesz 5 dych i kupisz sobie inna

To jest bardzo trudne by za 5dych kupić taką samą 100% sprawną, są podobne a o nowych za tą cenę można zapomnieć, to jest bardzo dobrej klasy 2 biegowa wiertarka z udarem w wadze do 2kg.

0
  • #4 31 Lip 2015 18:10
    Cheineken
    Poziom 9  

Marksrz napisał:
    przypadkiem nie zamierzasz przebic głowa muru ??

wartosc takiej sprawnej maszyny to 30-50 zł

Skoro tak uważasz, to zaproponuj konkretny model wiertarki za 50 PLN o nie gorszych parametrach.
    Wtedy Twój posty będzie miał jakąkolwiek wartość merytoryczną.

Uprzedzając Twoją ewentualną propozycję wiedz, że urządzenie chińskiej produkcji z plastikowym osadzeniem łożysk oraz zawartością miedzi 5% w drucie użytym do wykonania silnika, mimo wielkiego napisu na opakowaniu "MOC 500W", nie będzie wiertarką o podobnych parametrach.

0
  • #5 07 Lut 2018 00:34
    billy1979
    Poziom 12  

Odświeżam temat.

Znalazłem ten temat dotczący wiertarki Black&Decker BD202. Mam taką samą wiertarkę i też uważam, że warto ją naprawić.
    Niestety ale moja ma uszkodzony uchwyt wiertarski. Nikt nie wie jak go wykręcić. Nie ma jak chwycić aby skontrować. Nie ma ani śruby, która trzyma uchwyt w innych wiertarkach. U Pana na zdjęciu widać nie ma uchwytu. Jakim cudem udało się o wykręcić? Tu już fachowcy z wieloletnim stażem drapią się po głowie jak to firma zrobiła, że nie da się zdemontować. Kilka osób powiedziało, że wymienia się całość łącznie z aluminiową obudową i przekładniami. Fajna wiertarka, ale jednorazówka. Celma pod tym względem jest lepsza.

0
  Szukaj w 5mln produktów