Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop acer - jest włączony ale ma czarny ekran. Po rozładowaniu baterii działa.

Kiszmi 31 Lip 2015 09:04 6114 11
  • #1 31 Lip 2015 09:04
    Kiszmi
    Poziom 4  

Witam.

Zostawiłem włączonego laptopa na chwilę i gdy wróciłem myślałem, że ekran się wyłączył, ale po kliknięciu na klawiaturę nadal nie reagował, próbowałem zamknąć pokrywkę od laptopa i poruszać nią, ale też nic to nie dało. Nie mogłem także wyłączyć go poprzez przytrzymanie przycisku, którym się włącza laptopa. Napęd CD dawał się wysunąć. Zdarzyło się to już wcześniej jeden raz ale wtedy udało mi się zresetować laptopa przyciskiem, którym się go włącza - i po tym wszystko działało. Odłączyłem ładowarkę i poczekałem, aż się rozładował z nadzieją, że po rozładowaniu się normalnie włączy i będzie działał ekran - i tak też się stało. Jednak niepokoi mnie takie zachowanie laptopa.

Co może być przyczyną ?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

0 11
  • #2 31 Lip 2015 10:31
    Setel
    Poziom 25  

Jaki to Acer, podaj bliższe dane. Może być uszkodzony tzw. most. Na początek należy solidnie wyczyścić laptopa wewnątrz, zwłaszcza układ chłodzenia wymuszonego. Wymiennik ciepła przy wiatraczku nie może być zapchany kurzem.

1
  • #3 31 Lip 2015 15:45
    spicter
    Poziom 22  

Tak jak napisał kolega wyżej.

Podaj szczegółowe dane Twojego laptopa.

Czy próbowałeś wyciągnąć baterię kiedy laptop się tak zawiesi?

1
  • #4 31 Lip 2015 21:27
    Pieron
    Poziom 31  

Czy laptop był w stanie uśpienia/hibernacji czy w normalnym trybie pracy ?
    Podłączenie monitora zewnetrznego powinno sprawę wyjaśnić.

W przypadku gdy sytuacja się jeszcze powtórzy, przy założeniu że laptop się nie zawiesił, możesz spróbować przycisnać klawisze "windows" (obok klawisza ALT) i klawisz R i w ciemno wpisać
    shutdown /s (wyłączenie)
    lub
    shutdown /r (restart) i nastepnie 2 x enter.

Przy założeniu że laptop nie wisi, (o ile dobrze wpiszesz komendę) laptop powinien się wyłączyć, oznaczałoby to, że w tym momencie jednak tylko Display nie świeci.

4
  • #5 04 Sie 2015 23:39
    Kiszmi
    Poziom 4  

Właśnie znowu się to powtórzyło. Raz laptop był normalnie w trybie pracy, tylko odszedłem na chwilę, a teraz był uśpiony i nie dało rady go włączyć.

Po wyjęciu baterii laptop od razu się wyłączył (odłączyłem też ładowarkę).

Po odwróceniu laptopa nie widać kurzu przy wiatraczku i w innych szczelinach.

Acer aspire 5741 series.
    System: Windows 7
    Procesor: Intel(R) Core(TM) i3 CPU M 330 @ 2.13GHz
    Pamięć RAM: 4GB (dostępne 3,9 GB)
    Typ systemu : 64-bitowy

@Pieron
    Próbowałem wyłączyć przytrzymując przycisk do włączania i próbowałem wysunąć napęd CD i nic z tego.

0
  • #6 05 Sie 2015 07:58
    lisek
    Spec od monitorów

Poczytaj kol. wszystkie tematy na forum o platformie Compal LA-5981P dla Acer Aspire 5741 , prawdopodobnie cos tam pisano o podobnym przypadku.

0
  • #7 21 Sie 2015 19:51
    Kiszmi
    Poziom 4  

Po podłączeniu monitora zewnętrznego na nim też nie ma obrazu.

0
  • #8 21 Sie 2015 21:24
    boro1234567
    Spec od komputerów

Kiszmi napisał:
    Po podłączeniu monitora zewnętrznego na nim też nie ma obrazu.

Usterka na płycie do szczegółowej analizy w warunkach serwisowych chyba że masz sprzęt, wiedzę i możliwości w warunkach domowych.

0
  • #9 21 Sie 2015 21:28
    slawmix1234
    Poziom 31  

Pomiary na płycie, Bios przeprogramować potrafisz wykonać?

1
  • #10 25 Paź 2015 17:10
    Kiszmi
    Poziom 4  

Znowu się powtórzyło.

slawmix1234 napisał:
    Pomiary na płycie, Bios przeprogramować potrafisz wykonać?

Nie. Mógłbyś wyjaśnić jak to zrobić lub podesłać jakiś link opisujący jak to zrobić ?

0
  • #11 26 Paź 2015 22:00
    slawmix1234
    Poziom 31  

Programatorem poprostu, jakie obecnie zachowanie sprzętu?

1
  • #12 25 Lis 2015 14:45
    Pieron
    Poziom 31  

Albo jest jakis konflikt we windows/software/rejestr... Po przejściu w hibernację lub wygaszacz ekranu i nie potrafi sie ocknąć z jakiegoś tam powodu/błędu itp. lub uszkodzona jest karta grafiki i konieczny może byc reballing lub wymiana czipu.
    Spróbuj wyłączyć całkowicie, wygaszacz ekranu, hibernację, i wyłączanie monitora, w opcjach zarządzanie energią ustaw wszystko na prace ciagłą i obserwuj czy dalej będzie sie zawieszał... Jeśli tak to prawdopodobnie układ BGA do wymiany lub reballing.
    Wyłączaj komputer a nie usypiaj, jeden dzień sprawdzaj z włożoną baterią, w drugi dzień bez baterii, zobaczymy co z tego wyjdzie.

0