Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilacz stabilizowany - z "Młodego Technika" (R.

m_wojcik 12 Cze 2005 15:24 17848 35
    iq84
    Poziom 13  
    TDA2040 i zasilanie 40 V ? ...to katastrofa dla tego układu ja zrobiłem na TDA2050 i nie mogłem użyć takiego napięcia a z tego co wiem to ta kostka ma taką samą aplikację jak TDA2040 tylko ma mniejsze napięcie zasilania i wyjściową moc znamionową, chyba że chodzi mu o symetrię w zasilaniu +/-40V to się zgodzę ,w takim razie wystarczy transformator 2 x ~15 V 60...100VA.
    m_wojcik
    Poziom 25  
    iq84: co ma TDA do zasilacza jak w temacie? Możesz sprawdzić, czy nie wpisałeś omyłkowo postu...?
    grzesiekdudi
    Poziom 1  
    Mam problem musze zbudować zasilacz stabilizowany regulowany o napieńciu wyjściowym
    40v ale mam problem z dobraniem transformatora prosiłbym aby ktoś podał mi schemat takiego zasilacza oraz wartość transformatora z kompletnym schematem i wykazem części
    proszę o odpowiedz

Dodano po 3 [minuty]:

Mam problem musze zbudować zasilacz stabilizowany regulowany o napieńciu wyjściowym
    40v ale mam problem z dobraniem transformatora prosiłbym aby ktoś podał mi schemat takiego zasilacza oraz wartość transformatora z kompletnym schematem i wykazem części
    proszę o odpowiedz
    Żychw@
    Poziom 16  
    Jestem początkujący ale jednak bardziej zaawansowany niż Wojtek :P i mam pytanie co to znaczy że "zasilacz na LM317 jest nudny" nie rozumiem tego stwierdzenia :) chodzi o to, że nie ma radości montowania go? (nie weim jak Wy ale ja czerpie radość z montowania elektroniki)
    maciej_333 napisał:
    Napięcie uzwojenia wtórnego ok. 30V, moc jakieś 60VA

czy nie powinien mieć 60W? nie znam sie na tym jest dostatecznie dobrze, ale słyszałem że "VA" to nie to samo co "Watt" wg. mnie trafo powinno mieć moc 60W. A tak w zasadzie to co oznacza "VA"?? bo jak mówie, słyszałem że to nie to samo a ludzie to mylą, wole zapytać bo jest ta nutka niepewnośći :P pozdrawiam Andrzej.
    Użytkownik usunął konto
    Użytkownik usunął konto