Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw wszelkiego dobra jak podłączyć?

The_Crow 31 Lip 2015 12:31 1260 12
  • #1 31 Lip 2015 12:31
    The_Crow
    Poziom 13  

Witam.

Mam takie zestaw: TV Samsung UE55H6400, Decoder Vectra bez nagrywarki, Denon avr-x2100w, Router ASUS RT-AC68U, Seagate Expansion 3TB, zestaw Wharfedale Crystal. Pytanie jest takie, jak to podłączyć razem? Czyli dekoder do ampli przez hdmi i dodatkowo dźwięk z dekodera przez kabel optyczny do ampli? Następnie apli przez hdmi arc do tv hdmi arc czy stb, a dźwięk z ampli do tv przez optyczny? No i dysk podłączyć do asusa czy jak, żeby był dostępny w sieci tzn. żeby było można oglądać na TV, laptopie bez przepinania go.

0 12
  • #2 01 Sie 2015 11:42
    simhak
    Moderator - SAT

The_Crow napisał:
    Witam.

Mam takie zestaw: TV Samsung UE55H6400, Decoder Vectra bez nagrywarki, Denon avr-x2100w, Router ASUS RT-AC68U, Seagate Expansion 3TB, zestaw Wharfedale Crystal. Pytanie jest takie, jak to podłączyć razem? Czyli dekoder do apli przez hdmi i dodatkowo dźwięk z dekodera przez kabel optyczny do ampli? Następnie apli przez hdmi arc do tv hdmi arc czy stb, a dźwięk z ampli do tv przez optyczny? No i dysk podłączyć do asusa czy jak, żeby był dostępny w sieci tzn. żeby było można oglądać na TV, laptopie bez przepinania go.

Czy "apli" i "ampli" to to samo?
    Jeśli nie to co oznacza poszczególne z nich?
    Dekoder Vectra bez nagrywarki - konkretny model?

1
  • #3 01 Sie 2015 12:08
    irekr
    Moderator

...lub jakie złącza ma ten dekoder Vectry (oprócz optycznego).

0
  • #4 01 Sie 2015 13:38
    The_Crow
    Poziom 13  

simhak napisał:
    The_Crow napisał:
    Witam.

Mam takie zestaw: TV Samsung UE55H6400, Decoder Vectra bez nagrywarki, Denon avr-x2100w, Router ASUS RT-AC68U, Seagate Expansion 3TB, zestaw Wharfedale Crystal. Pytanie jest takie, jak to podłączyć razem? Czyli dekoder do apli przez hdmi i dodatkowo dźwięk z dekodera przez kabel optyczny do ampli? Następnie apli przez hdmi arc do tv hdmi arc czy stb, a dźwięk z ampli do tv przez optyczny? No i dysk podłączyć do asusa czy jak, żeby był dostępny w sieci tzn. żeby było można oglądać na TV, laptopie bez przepinania go.

Czy "apli" i "ampli" to to samo?
    Jeśli nie to co oznacza poszczególne z nich?
    Dekoder Vectra bez nagrywarki - konkretny model?

Ampli - amplituner, już poprawiłem

Dodano po 1 [minuty]:

irekr napisał:
    ...lub jakie złącza ma ten dekoder Vectry (oprócz optycznego).

Hdmi, optyczne, euro.

1
  • #5 12 Sie 2015 00:48
    The_Crow
    Poziom 13  

A więc tak z większością sobie poradziłem, tylko mam jeden problem. Mianowicie, dysk wpięty jest do asusa(router) widzę go dzięki temu w sieci i wszystkie filmy mogę oglądać na TV, ipad, laptop. Jak coś ściągam też mogę bez przepinania ściągać na dysk wpięty do asusa. Problem jest taki, że gdy puszczam film z dysku na TV, dźwięk leci przez TV, a nie przez denona na głośniki kina domowego. Da się to jakoś wpiąć, żeby dźwięk szedł na głośniki a nie z TV?

0
  • #6 12 Sie 2015 05:34
    Polon_us
    Poziom 40  

The_Crow napisał:
    Da się to jakoś wpiąć, żeby dźwięk szedł na głośniki a nie z TV?

Da się, ale kolega musi dokładnie opisać jak to jest połączone.

Odruchowo chciałem zasugerować użycie funkcji HDMI ARC, ale jest pewne ale ...

W zależności jak te urządzenia sa połączone to włączenie ARC może spowodować dużo zamieszania.

Również można rozważyć użycie wyjście optycznego w telewizorze, ale nie wiadomo w tej chwili, czy wzmacniacz ma wolne wejścia...

0
  • #7 12 Sie 2015 08:18
    The_Crow
    Poziom 13  

Polon_us napisał:
    The_Crow napisał:

Da się, ale kolega musi dokładnie opisać jak to jest połączone.

Odruchowo chciałem zasugerować użycie funkcji HDMI ARC, ale jest pewne ale ...

W zależności jak te urządzenia sa połączone to włączenie ARC może spowodować dużo zamieszania.

Również można rozważyć użycie wyjście optycznego w telewizorze, ale nie wiadomo w tej chwili, czy wzmacniacz ma wolne wejścia...

kablem hdmi z dekodera vectry do denona w wejście hdmi cab/sat, następnie kablem hdmi z denona z wyjścia monitor hdmi arc do tv samsung w wejście hdmi i tu jest zasadniczy problem. Mianowicie jak wpinam do TV w wejście hdmi arc to pilot od smarta nie działa w pełni tzn. nie wyświetla się lista programów a co jeszcze nie wiem bo nie wszystko sprawdzałem. Tak więc kabel hdmi z denona hdmi arc do TV w wejście hdmi stb i wtedy działa pilot smarta. Mam w denonie jeszcze jedno wyjście hdmi monitor (bez arc) ale nie wpinalem denon hdmi monitor w tv stb czy arc. Kabel optyczny wpięty też został do dekodera vectry a następie do denona w wejście optyczne cab/sat. Drugi kabel optyczny wpięty został w TV a następnie do denona w wejście optyczne audio tv.

0
  • #8 12 Sie 2015 12:17
    Polon_us
    Poziom 40  

The_Crow napisał:
    The_Crow napisał:
    Drugi kabel optyczny wpięty został w TV a następnie do denona w wejście optyczne audio tv.

W zasadzie kolega ma już wszystko połączone, aby dźwięk z TV (pendrive) był odtwarzany w kinie.

Tylko w ustawieniach telewizora, bodajże menu "Dźwięk" -> "Głośniki" trzeba ustawić głośniki zewnętrzne.

To będzie działało pod warunkiem, że kolega nie używa ARC. Ta funkcja powinna być wyłączona. I również Anynet+, o ile kolega ma to włączone, a nie jest to potrzebne.

A w kinie trzeba ustawić owe wejście optyczne, do którego podłączony jest przewód optyczny z telewizora.

0
  • #9 12 Sie 2015 15:37
    The_Crow
    Poziom 13  

Funkcja arc wyłączona tzn. mam szukać w menu tv i menu denona arc żeby wyłączyć? Czy może wpiąć w denonie hdmi monitor a następnie do tv hdmi stb? Czyli jak będę chciał coś oglądać z pena podłączonego do tv poprzez usb czy też z dysku wpiętego do routera to musze w tv przestawiać dźwięk na zewnętrzny żeby szedł przez głośniki kina?

"A w kinie trzeba ustawić owe wejście optyczne, do którego podłączony jest przewód optyczny z telewizora." W kinie czyli denonie? Jak ustawić?

0
  • #10 12 Sie 2015 16:26
    Polon_us
    Poziom 40  

The_Crow napisał:
    . mam szukać w menu tv i menu denona arc żeby wyłączyć?

W telewizorze szukać ARC, w Denonie wyłączyć "Sterowanie HDMI" o ile jest włączone.
    The_Crow napisał:
    Czyli jak będę chciał coś oglądać z pena podłączonego do tv poprzez usb czy też z dysku wpiętego do routera to musze w tv przestawiać dźwięk na zewnętrzny żeby szedł przez głośniki kina?

Z tego co widzę, wszystko przechodzi przez wzmacniacz. Odnoszę wrażenie, że kolega zawsze ma włączony telewizor i wzmacniacz - niezależnie z jakiego źródła telewizor korzysta.
    Jeśli tak jest, to przełączenie na głośniki (wzmacniacz) zewnętrzny w menu telewizora będzie jednorazową operacją.

A jeśli z jakiś powodów głośniki telewizora są potrzebne, to niestety, trzeba będzie to przestawiać w zależności od potrzeb.
    The_Crow napisał:
    "A w kinie trzeba ustawić owe wejście optyczne, do którego podłączony jest przewód optyczny z telewizora." W kinie czyli denonie? Jak ustawić?

Miałem na myśli włączyć/uaktywnić te wejście w Denon. Czyli np. po prostu pilotem wcisnąć CBL/SAT bo do tego oznaczenia wejście optyczne 2 jest przypisane.

W moich wpisach w tym przypadku -> kino=Denon :) hyh ...

0
  • #11 13 Sie 2015 01:22
    The_Crow
    Poziom 13  

Kabel optyczny wpiety w TV a następnie do denona w wejście optyczne tv audio. W ustawieniach TV dźwięk przełączony na głośniki kina. W denonie są dwa wejścia optyczne pierwsze to cbl/sat i tu jest wpięty dźwięk z vectry a drugie to audio tv i tu jest wpięty kabel z tv. Włączam na denonie kanał cbl/sat i dźwięku nie ma, przełączam na kanał tv audio i dalej dźwięku brak. W TV nie ma ustawień do arc a wejście hdmi arc nie używam. Sterowanie hdmi w denonie wyłączone. Odnoszę wrażenie że przez oba kable optyczne dźwięk nie płynie, tylko śmiga poprzez hdmi. I co teraz?

0
  • Pomocny post
    #12 13 Sie 2015 05:56
    Polon_us
    Poziom 40  

Hmm, to po włączeniu dekodera i ustawieniu wejścia CBL/SAT w Denonie dźwięku również nie ma?
    Mam nadzieję, że telewizor nie ma podłączonych słuchawek.
    Są telewizory, które w przypadku podłączenia słuchawek blokują wyjście optyczne.

Mam nadzieję, że kolega zdjął z końcówek przewodów optycznych ochronne osłonki?
    Pytam się na wszelki wypadek. Te forum już różne rzeczy widziało ...

Czy kolega zmieniał ustawienia w Denonie? Mam tu na myśli przypisanie wejść.

A ja nic nie pomoże, to chyba trzeba będzie analogowo połączyć - z wyjścia słuchawkowego telewizora ... bo zaczynam się powoli wyczerpywać w pomysłach ...

1
  • #13 13 Sie 2015 10:11
    The_Crow
    Poziom 13  

"Hmm, to po włączeniu dekodera i ustawieniu wejścia CBL/SAT w Denonie dźwięku również nie ma?"

Wtedy jest dźwięk z vectry, gdy jest włączona. Bo vectra jest wpięta hdmi z vectry do denona hdmi cbl/sat no i optyczny z vectry do denon cbl/sat.

Słuchawki nie są podłączone.

"Mam nadzieję, że kolega zdjął z końcówek przewodów optycznych ochronne osłonki?"

Hahaha...dobre, zdjąłem bo niby jak bym je inaczej wpiął? :P

"Czy kolega zmieniał ustawienia w Denonie? Mam tu na myśli przypisanie wejść."

Nic nie zmieniałem.

Dodano po 42 [minuty]:

Problem rozwiązany. Tak mnie tknęło gdy Polon_us napisał "Czy kolega zmieniał ustawienia w Denonie? Mam tu na myśli przypisanie wejść. " Przypisałem do kanału TV AUDIO pozycję Digital na OPT 1 czyli TV Audio. Teraz dźwięk śmiga :)

0