Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie kompresora CompAir - Ciągła praca sprężarki

K3vinek 31 Lip 2015 14:08 1221 3
  • #1 31 Lip 2015 14:08
    K3vinek
    Poziom 2  

Witam,
    Posiadam sprężarkę śrubową firmy CompAir model Cyclon 215.
    Zastanawiam się jak ją prawidłowo podłączyć ze zbiornikiem o pojemności 2800 L.
    Aktualnie podłączona jest do zbiornika ale problem jest taki że nabija mi zbiornik np. zadane 9 barów i wyłącza się sprężarka, silnik dalej chodzi, spuszcza powietrze ze sprężarki do 5 bar i znowu startuje chociaż na zbiorniku nie ma ubytku ciśnienia. I tak cały czas.
    Zastanawiam się czy w ustawieniach jest coś nie tak czy może połączenie powinno być inaczej zrobione.

Na panelu są ustawienia:

1. zadane ciśnienie
    2. temperatura oleju przy jakiej ma się wyłączyć sprężarka (jakieś zabezpieczenie chyba)
    3. nie do końca wiem o co w tym chodzi (nastawa od 1000 do 2000) 1000, 1100, 1200, itd
    4. tak samo (nastawa od 5 do 20) 5, 5.2, 5.4, itd
    5. nastawa do ilu ma spaść ciśnienie aby ponownie zaczęło nabijać czyli te 5 bar
    6. nastawa modelu sprężarki
    7. też nie bardzo wiem ale nastawy są w sekundach
    8. też nie wiem ale nastawy są w minutach

Na jednym zdjęciu widać połączenie ze zbiornikiem , jest tam wstawiony zawór zwrotny.

Będę wdzięczny za pomoc.

0 3
  • #2 31 Lip 2015 17:28
    Uciech
    Poziom 16  

Witam
    w pierwszej kolejnosci do usuniecia zawor zwrotny, ktory jak rozumiem jest pomiedzy sprezarka a zbiornikiem...

Taki Uklad ppmiarowy w tym przypadku kontroluje cisnienie na fragmencie instalacji ,sprezarka a odcinek rury do zaworu..,

Pozdrawiam,

1
  • #3 01 Sie 2015 09:28
    K3vinek
    Poziom 2  

Uciech Dzięki za pomoc, faktycznie wszystko działa już jak należy. Zawór wywaliłem i po problemie :)

0
  • Pomocny post
    #4 01 Sie 2015 14:55
    Uciech
    Poziom 16  

Dzieki za potwierdzenie ze pomoglo...

Pozdrawiam,

1