Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Technics - Jaki magnetofon? -

sabcio_2 31 Lip 2015 19:28 1449 5
  • #1 31 Lip 2015 19:28
    sabcio_2
    Poziom 13  

Witam.

Pytanie do fascynatów firmy Technics. Chcę kupić magnetofon Technicsa z sentymentu do tej firmy. Kiedyś miałem, ale znowu chcę kupić. Zdecydowałem się na jeden z dwóch wysokich modeli z różnych serii: RS-AZ7 lub RS-BX747.
    Obydwa są jednokasetowe.
    Czy ktoś może napisać krótko, który z tych modeli jest najwyższy parametrami? No i czym generalnie różnią się te serie AZ i BX? Która jest nowsza?

0 5
  • Pomocny post
    #2 02 Sie 2015 15:13
    tik_tak
    Poziom 36  

AZ7 = 1996 r , dynamika bez redukcji 62dB , z Dolby C 78dB, nierównomierność 0,07%, pasmo 20Hz - 23kHz (taśma METAL)
    BX747 = 1993 r , dynamika bez redukcji 57dB , z Dolby C 74dB, nierównomierność 0,05% , pasmo 30Hz - 19kHz (taśma METAL)
    Ogólnie odmienne konstrukcje , AZ7 to napęd paskowy + zwykły silnik DC natomiast BX747 miał napęd bezpośredni capstana ( silnik krokowy stabilizowany kwarcem stąd mniejsza nierównomierność przesuwu taśmy) . Za to BX747 to głowica permaloj natomiast w AZ7 Matsushita użyła głowicy amorficznej serii A-Z gdzie głowica odtwarzająca jest cienkowarstwowa, w AZ7 stąd szersze pasmo i mniejsze szumy(lepsza dynamika).
    Z pozycji serwisu Technics wiem o przypadłościach tych głowic A-Z stosowanych w RS-AZ6 i RS-AZ7 , były wrażliwe na ładunki elektrostatyczne , trafiały do naprawy z niedziałającym jednym kanałem a diagnoza była jedna: głowica do wymiany ( kosztowna i obecnie niedostępna) .

1
  • #3 07 Sie 2015 22:08
    mentalcrush
    Poziom 2  

Pomijając fakt niedostępnych i kosztownych części jak wymienił kolega powyżej. Miałem oba i jak dla mnie zdecydowanie RS-AZ7. Tylko oczywiste jest że kupując któryś trzeba brać pod uwagę fakt niedostępności serwisu i części.

0
  • #4 08 Sie 2015 19:15
    sabcio_2
    Poziom 13  

Napisałeś "Miałem oba i jak dla mnie zdecydowanie RS-AZ7".
    Mógłbyś podać jakieś konkrety?

0
  • #5 08 Sie 2015 19:40
    mentalcrush
    Poziom 2  

AZ7 ma napęd paskowy , jednak długo mi służył i wbrew opinią był bezawaryjny.
    BX747 czasami dziwnie się zachowywał aż w końcu finalnie , padł cały napęd.
    Z kolei w AZ7 odczuwało się niedostatek basu , jednak był on niezawodny i odtwarzał nawet stare , zniszczone nagrania . Pojawiały się też kłopoty z wysterowaniem przy nagrywaniu. Co dla mnie nie było przeszkodą bo w moim wypadku nigdy nic nie nawaliło. Natomiast BX747 miał być mocniejszy a w moim przypadku padł po roku. W AZ7 podobał mi się też jego przyjemny , niemęczący dźwięk. Kupiłem go ze względu na dźwięk w trybie Play Direct. Ale to tak jak mówię w moim przypadku , o AZ7 wiem dużo bo długo mi służył a BX długo nie pograł.
    Decyzja należy do ciebie :) Pozdrawiam

1
  • #6 11 Mar 2016 09:06
    sabcio_2
    Poziom 13  

Ok, dziękuję.

0