Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Skoda fabia 1.4 MPI brak połaczenia z ECU zawieszające się immo

Reksona93 31 Jul 2015 22:55 2661 5
 • #1
  Reksona93
  Level 2  
  Witam
  mam problem ze swoją skodą fabią 2002rok 1.4 MPI otóż co jakiś czas zawiesza się immo tzn mruga kontrolka, raz na pół godziny raz nawet strzeliła focha na dwa dni, wszelkie próby typu odłączanie aku kończą się porażką. Czasami przez miesiąc nic się nie dzieje. we własnym zakresie zakupiłem sobie złącze i program commander, którym podłączyłem się pod auto. program wyświetla wszelkie informację, ale kiedy chcę załadować EEPROM, tylko ze względu na funkcję immo off ECU nie daję znaku życia. Przeszukałem forum znalazłem informację o gnijącej w tych modelach wiązce i o bezpośrednim wpięciu sie w pin 7 w gnieździe diagnostycznym i w pin przy ECU tak też zrobiłem, niestety w moim przypadku to nie pomogło... Ręce mi opadają, a chciałbym uniknąć juz sytuacji gdzie nie mogę dojechać na czas do pracy bo immo strzeli focha. Czy ktoś miałby może jakąś radę co jeszcze można spróbować? Zastanawiam się czy można by komputer zabrać do domu i zrobić wiązkę taką ubogą która pozwoli mi się bezpośrednio połączyć z ECU ale czy wystarczy tylko +/- i kabel od linii K czy taki schemat byłby bardziej skomplikowany? Pozdrawiam
 • #3
  Reksona93
  Level 2  
  auto ogółem kiedyś jeździło po Anglii i dlatego jestem pewien że masz rację ale tak po za tym nie ma żadnych problemów tylko to immo... nie szło by jakoś tego ominąć?
 • #5
  Reksona93
  Level 2  
  A wiesz może jakie? kostkę do ECU z kabelkami i kostkę obd mogę załatwić od ręki. tylko pytanie czy wystarczy podpiąć zasilanie z akumulatora do ECU po czym wyprowadzić kable do złącza? czy jednak jest potrzebne np. podpięcie licznika albo jakiś dodatkowych instrumentów? Chodzi mi tylko o wyłączenie immo to wszystko nic więcej nie chce. Wyczytałem że to tylko kwestia połączenia się z pamięcią EEPROM ale nic więcej a szukam już z dobry miesiąc bez skutecznie. Nie chce auta nigdzie oddawać, ponieważ mam bardzo złe doświadczenie odnośnie elektryków, więc wolę zrobić to we własnym zakresie a wierzę w to że się da.
 • #6
  andrzej20001
  Level 43  
  Oddaj tylko kompa do elektronika sam. i ci zrobi na off.