Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

MAKTEC MT870x1 - Kłopot natury technicznej

Yahoo86 01 Aug 2015 00:10 861 0
    Yahoo86
    Level 11  
    Witam bardzo serdecznie , od lutego bieżącego roku jestem szczęśliwym posiadaczem młotowiertarki MAKTEC MT870x1 którą zakupiłem na potrzeby remontu mieszkania (ok. 5000 otworów pod inst. elek. wiertłami HELLER SDS+ kupowanymi pojedyńczo rozmiary to 4,5,6,8,10 krótkie i średniej długości w lokalnym sklepie obok którego mieszkam wraz z wyżej wymienioną młotowiertarką , używając trybu wiercenia z udarem delikatnie dociskając wiertło do ściany samo wierciło otwór w cegle - taka pusta w środku a nie które czerwone pełne z tą różnicą że środek był czarny i zapach jak by siarki).

Wracając do tematu wiercenie z kuciem nie sprawia żadnych problemów i po ok 100-150 otworach młotowiertarka jest trochę ciepła ale przełączenie jej na samo wiercenie zakładając dołączony adapter , zmieniając wiertło na HSS również HELLER obojętnie czy to wiertło 4 lub 10 po ok. 2-3 minutach staje się niemal gorąca .
    Ta sama sytuacja występuje przy wierceniu w płytkach łazienkowych dość twardych , 2 otwory wiertłem 6 liczę ok 1 minuty na otwór i znów młotowiertarka jest bardzo ciepła .

W zależności od materiału i wielkości wiertła dostosowuję obroty nie używając nie wiadomo jakiej siły mam pytanie natury technicznej , czy ten MAKTEC ma się tak szybko nagrzewać podczas wiercenia bez udaru (zapomniał bym , od samego początku przez otwór wentylacyjny czuć taki słodki zapach).

Posiadam również 2 wiertarki udarowe Skill i Pegasus które mają po prawie 13 lat nie sprawiają żadnych problemów a w czasie remontu służyły za mieszadła do tynku,gładzi,gipsu,kleju,wylewki chodzą aż do teraz niemal tak samo jak przed .

Z góry dziękuje za odp.