Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

YAMAHA E810 PIANOCRAFT - Tacka DVD nie wysuwa się.

01 Sie 2015 06:45 2517 8
  • Poziom 6  
    Witam,

Od dawna występowały problemy z wysuwaniem tacki DVD w napędzie zestawu Yamaha E810 (wysuwała się raz na kilka prób) Obecnie wydaje się że została ona zablokowana na stałe. Po naciśnięciu przycisku wysuwania słychać silnik napędu tacki (oraz charakterystyczny dźwięk odemknięcia) ale tacka się nie wysuwa. Proszę o pomoc.
  • Poziom 17  
    Objawy wskazują na lużny pasek, jeśli tak, trzeba wymienić na nowy.
  • Poziom 39  
    mobinaut napisał:
    Obecnie wydaje się że została ona zablokowana na stałe. Po naciśnięciu przycisku wysuwania słychać silnik napędu tacki (oraz charakterystyczny dźwięk odemknięcia) ale tacka się nie wysuwa. Proszę o pomoc.

Pasek zakończył "żywot" :cry: obowiązkowo do wymiany.
  • Poziom 6  
    Gdzie mogę kupić taki pasek? Ewentualnie o podobnych wymiarach. Zastanawiam się czy problemem nie jest silnik otwierający klapkę. Pasek nie wydaje mi się zbyt luźny, choć jakiś tam luz ma.
  • Poziom 6  
    Nikt nie pomoże ?
  • Poziom 27  
    A jakiej pomocy oczekujesz? Nie zdjąłeś paska, nie zmierzyłeś, nie podałeś wymiaru.
  • Poziom 6  
    Pasek zdjąłem. Praktycznie rozebrałem cały napęd. Wydaje się ,że wszystkie elementy mechanizmu są OK. Złożyłem napęd i szuflada zaczęła się wysuwać bez problemu....do czasu. Problem pojawia się nieregularnie. Czasem odtwarzacz nie może otworzyć szuflady, czasem jej nie domyka. Zawsze słychać pracę silnika.
    Czego oczekuję? Może ktoś wie jakie parametry powinien mieć ten pasek. Po drugie oczekuję adresu sklepu w sieci w którym takie paski można nabyć.
  • Poziom 6  
    Ktoś zna dobry sklep z takimi paskami lub serwis Yamahy