Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Samsung 9kg WF906U4SAWQ - Nie pobiera wody

Akardo88 01 Sie 2015 10:13 2457 4
  • #1 01 Sie 2015 10:13
    Akardo88
    Poziom 2  

Witam mam pralkę Samsunga 9kg model WF906U4SAWQ ma lekko ponad 2lata, po gwarancji i mam z nią następujący problem nie pobiera wody, a mianowicie włączam program prania , pralka zaczyna buczeć tak jak by chciała pobrać wodę i po chwili wywala błąd 4F związany z wodą, kranik sitko czyste, wąż drożny nie pogiety itp,natomiast jak w czasie tego buczenia nalewam sam wody do zasobnika proszku to pranie normalnie idzie, leje do momentu jak przestanie buczec i program przeskakuje dalej,w zasobniku od góry z tego " sitka" wogole nie leci woda , wczesniej szło po kropelce teraz wogole co to mogło sie spitolić?zeby cos wyprac musze czatowac przy pralce i do płukania lac recznie wodę, pralka normalnie pierze jak ja zalewam recznie wodą to wykrywa okreslony poziom nie przelewa , wypuszcza normalnie

1 4
  • #3 01 Sie 2015 11:50
    Akardo88
    Poziom 2  

Kolego ten elektrozawór to zaraz za obudową tam gdzie nakrecam waż z wodą?od tego elektozaworu odchodzą jakies cienkie weze gumowe w kierunku dozownika z proszkiem?a w jaki sposób go sprawdzic??

2
  • #4 01 Sie 2015 12:04
    niewolno2
    Poziom 39  

Sprawdź czy elektrozawór dostaje napięcie w trakcie kiedy ma podawać wodę do zbiornika. Jeżeli napięcie się pojawia to w takim układzie elektrozawór do sprawdzenia lub wymiany jeżeli jest nie rozbieralny. Podeślij zdjęcia tego fragmentu pralki.

0
  • #5 02 Sie 2015 15:20
    Gobro
    Poziom 28  

Odkręć wąż dopływowy od strony pralki i sprawdź czy woda leci z niego pod ciśnieniem. Jeżeli tak to w elektrozaworze jest sitko i trzeba go wyciągnąć szczypcami i przeczyścić.

0