Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Śmierdzący zapach z pralki

01 Sie 2015 12:25 3048 8
  • Poziom 2  
    Witam
    Zapewne temat był już poruszany,ale dla nas(i zapewne dla innych"nowych"którzy zetknęli się z podobnym problemem też)jest to temat nowy i niewyjaśniony.
    Otóż po remoncie łazienki hydraulik doradził nam że założy nam w pionie trójnik który umożliwi nam podłączenie się pod pion wody ściekowej.Przed remontem łazienki wymieniali nam pionowe rury żeliwne na PCV ,więc zgodziliśmy się na ten trójnik umożliwiający podpięcie odpływu wody z pralki.Mieszkamy na 2 p.w 3 p.bloku,to tak dla informacji.
    Po kilku miesiącach okazało się że w pralce bardzo cuchnie !- tak jakby z rur pionu ! (?).W pralce najczęściej było prane na 40 stopniach i po kilku miesiącach gdy było pranie nastawione na 60 stopni,to okazało się że po tym praniu rozpoczął się koszmar z odorem smrodu !.Zastanawiamy się czy smród ten pochodzi z pionu(cofka powietrzna !?),czy z pralki(pralka ma 8 lat i nigdy nie było z nią problemu-odpukać :)i jest "zadbana". W wc jest ok (mamy geberit i wc podwieszony)niema tego odoru co z pralki !.Jeśli ktoś ma podobne problemy ,lub może podpowiedzieć "jak z tym walczyć" by pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z pralki,to z góry dziękujemy.
  • Specjalista AGD
    Sprawdzić czy nie ma pod bębnem w zbiorniku czegoś co gnije i śmierdzi, a jak chcesz odseparować pralkę od kanalizy załóż zawór zwrotny (dostępny w castoramie, praktikerze itp) tylko pamietaj, że to diabelstwo trzeba regularnie rozbierać i czyścić, od tego możesz zacząć, można tez pralce zrobić pranie oczyszczajace i zobaczymy co bedzie dalej.
  • Poziom 35  
    Przegląd wszystkich filtrów i zakamarków pralki gdzie dociera woda, następnie możesz odłączyć pralkę od pionu kanalizacyjnego (daj odpływ do wanny, zlewu etc), nasyp proszku i wygotuj pralkę.
    Zobacz, czy smród dalej będzie wystepował.
  • Poziom 2  
    Dzięki za podpowiedzi -i tak:
    Założyłem zawór/syfon pralkowy( ?) odcinający(taki plastikowy z kulką w środku z Leroy Merlin).Wsadziłem w otwór do pionu i wcisnąłem wąż wypompowujący wodę z pralki przykręcając go do syfonu .
    Zobaczymy po kilku praniach czy ten zawór odcinający (przez gumową kulkę w środku-prawo fizyki)pomoże załatwić sprawę wydostawania się brzydkiego zapachu/odoru z pralki (prawdopodobnie "pochodzi" z rury pionu).Dziękuję za zainteresowanie i podpowiedzi,a czy pomoże moje rozwiązanie sprawy ?.Zobaczymy-poinformuję. Poszedłem najkrótszą drogą,ponieważ być może pod bębnem jest zasyfione(pamiętam z poprzedniej pralki przy wymianie łożysk,ale to "trochę":)kłopotliwe i wymaga więcej roboty,bo trzeba zdjąć bęben by wyczyścić miejsce gdzie praktycznie znajduja się grzałki,ale pralka była"przegotowana"różnymi specyfikami do czyszczenia pralek i to nie pomagało !-dlatego,że"problem"tkwił prawdopodobnie(powtarzam się)w pionie skąd pochodził odór ! (?).Nie chcieliśmy "korzystać"też z porad typu ;2 szklanki octu i wygotować w pralce, ponieważ byłaby chyba masakra w mieszkaniu po takiej mieszance i gotowaniu jej ! :).Przegląd wszystkich filtrów można byłoby zrobić,bo by nie zaszkodziło to pralce,ale to też byłoby "trochę"roboty a "efekt"(odór)pozostałby dalej,bo wciąż upierałem się że to na 99 proc.pochodzi z pionu przez wąż odpływu z pralki....Zobaczymy co będzie dalej .Dziękuję za zaintreresowanie, pozdrawiam i dam znać po kilku/nastu ? praniach czy odór zniknął :)....
  • Poziom 10  
    Ja zlikwidowałem brzydki zapach z pralki (Bosch) naprzemiennym praniem na 90st. na pusto - raz wybielacz chlorowy (najtańszy z marketu 1 litr) raz ocet spożywczy (najtańszy 1 litr), po dwa razy na przemian zaczynając od octu. Powtarzam zabieg co miesiąc (1 miesiąc chlor, 1 miesiąc ocet). Od pół roku zapach nie wrócił. Poza łazienką specjalnie jakoś nie śmierdzi podczas tych zabiegów, najbardziej po chlorze - jak na basenie.
  • Poziom 32  
    Ja zasypuję zamiast proszku - kwasek cytrynowy. Nastawiam maksymalną temperaturę i zapuszczam pranie (na pusto). Jak do tej pory - daje radę. Słyszałem też o sodzie oczyszczanęj, ale nie próbowałem.
  • Poziom 26  
    Nie wiem jak to u Was jest , fakt sam pralki w sumie nie obsługuje. Pralka ma już 6 lat używana często i nic takiego nigdy nie było , żadnych brzydkich zapachów. Raczej proszek czy kapsułki że z niemiec to chyba wielkiej różnicy nie robi. Chlor , ocet? nigdy się kobitka na to nie żaliła.Temat ciekawy a najciekawsze jest to dlaczego taki zapach?. Mieszkam też na 3 piętro w 3 piętrowym bloku.Może właśnie przyczyną jest takie podłączenie.
  • Poziom 24  
    JMZCHDY napisał:
    w pralce bardzo cuchnie !- tak jakby z rur pionu ! (?)

Jeżeli wąż odpływowy jest zainstalowany zgodnie z instrukcją obsługi, to nie ma możliwości przedostania się smrodu z kanalizacji do pralki. Sprawdź rysunek ułożenia rurki odpływu w instrukcji obsługi i porównaj go z rzeczywistością.
  • Specjalista AGD
    Panowie, odgrzewacie kotleta sprzed pół roku, skoro JMZCHDY juz nie pisał wiecej, to problem rozwiązał