Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Ariston LV 620 IX - nie grzeje wody

01 Sie 2015 13:58 1245 6
 • Poziom 9  
  Witam.

  Zmywarka Ariston LV 620 IX przestała grzać wodę w czasie mycia. Sprawdziłem grzałkę ma przejście i opor 25 omów. Czujnik (termostat) też sprawdziłem, bo zastosowałem nowy dalej jest to samo. Co powinnem dalej sprawdzić?
 • Specjalista AGD
  Przewody między modułem a grzałką, przekaźnik na module.
 • Poziom 9  
  Sprawdziłem połączenia między zasilaniem a czujnikiem ciśnienia, między czujnikiem ciśnienia a grzałką, między grzałką a czujnikiem, między czujnikiem a sterownikiem i wszędzie jest przejście.
  Zmywarka Ariston LV 620 IX - nie grzeje wody
  Zrobiłem zdjęcie sterownika, proszę o podpowiedź co mogę sprawdzić na płytce ?
 • Pomocny post
  Specjalista AGD
  Tą dużą, czarną kostkę obok niebieskiej ;) :) - też dużej.
 • Poziom 9  
  Sprawdziłem przekaźnik, podaje napięcie na wyjście, na grzałce sprawdziłem jest 48V. Nie jestem pewny czy 48V jest odpowiednim napięciem dla tej grzałki czy nie powinno być 230 ?
 • Specjalista AGD
  Damian8989 napisał:
  Sprawdziłem przekaźnik

  W jaki sposób?
  Wiem że to trudne, ale zrób jakiś układ na diodzie LED, wskazujący, czy napięcie sterujące cewką jest, czy go "nima" . "Zapuszkuj" moduł , zapuść pranie i czekaj na moment gdy LED rozbłyśnie ( lub nie :( ) . Masz czas na wszelkie operacje - wszak maszyna u Ciebie w domu stoi :)
 • Poziom 9  
  Witam,

  Nie miałem ostatnio czasu tu wejść. Znalazłem taki podgląd tego przekaźnika Zmywarka Ariston LV 620 IX - nie grzeje wody
  Z tego co widzę między nóżką 1 a 4 powinno być przejście natomiast z tego co rozumiem między 2 a 5 też powinno być przejście zgadza się ?