Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TP-LINK TL-WA901ND - Brak możliwości zalogowania się na tplinkap.net

01 Sie 2015 17:54 1545 5
  • Poziom 7  
    Witam,
    proszę o pomoc w konfiguracji routera Orange FunBox (Sagemcom CS 50001){dalej nazywany Ruterem} z Access Point'em TP-Link, model TL-WA901ND {Dalej nazywany AP}.

Konkretnie mam problem z zalogowaniem się na stronę konfiguracyjną tplinkap.net, co powinienem zrobić żeby skonfigurować AP z FunBoxem?

Wykonałem następujące kroki:
    1) Podłączyłem AP kablem ethernetowym do laptopa
    2) Wpisałem tplinkap.net w wyszukiwarce.
    Efektem jest strona załączona w wiadomości.
    TP-LINK TL-WA901ND - Brak możliwości zalogowania się na tplinkap.net TP-LINK TL-WA901ND - Brak możliwości zalogowania się na tplinkap.net TP-LINK TL-WA901ND - Brak możliwości zalogowania się na tplinkap.net

Nie potrafię wykonać instrukcji SOlution One ze stronki, bo wśród dostępnych sieci nie ma żadnej dotyczącej TP-Linka.
    Nie udało się również połączyć z AP po wyłączeniu połączenia WiFi zgodnie z SOlution Two. Nie potrafię wykonać drugiej instrukcji z solution two bo nie wiem jak sprawdzić Ip AP.

Będę wdzięczny za wskazówki jakie kroki powinienem podjąć w celu skonfigurowania routera z AP.

Z góry bardzo dziękuję,
    Motaro44
  • Moderator - Sieci, Internet
    W jakim trybie ma działać AP repeater czy client?
  • Poziom 7  
    Cześć Jimasek, miło od Ciebie słyszeć.
    Chciałbym żeby działał jako Client (chciałbym wykorzystać w celu podłączenia do tunera od TV).
  • Pomocny post
    Moderator - Sieci, Internet
    Proszę bardzo - Link
  • Poziom 7  
    Bardzo dziękuję!
    Postępując zgodnie z instrukcjami dotarłem do początku kroku 2giego, napotykając po próbie zalogowania na http://192.168.0.254 komunikat "Strona internetowa jest niedostępna". Czy mogę prosić o sugestie co należałoby zmienić?

Oto szczegóły próby:
    1) Podczas wykonywania próby nie wyłączałem WiFi ani nie wyłączałem FunBoxa, czyli internet cały czas jest aktywny.
    2) Karta wskazana w połączeniach lokalnych to Atheros 8151..., wpisałem adres IP zgodny ze zdjęciem ze strony, wyświetliła się strona niedostępna - patrz załączone zdjęcia.

Bardzo proszę o wsparcie - dodatkowe uwagi będą bezcenne.

TP-LINK TL-WA901ND - Brak możliwości zalogowania się na tplinkap.net TP-LINK TL-WA901ND - Brak możliwości zalogowania się na tplinkap.net TP-LINK TL-WA901ND - Brak możliwości zalogowania się na tplinkap.net
  • Poziom 7  
    Cześć,
    powyższe rady od jimaska były bardzo pomocne ale podane rozwiązanie jest tylko częścią odpowiedzi, tutaj link do pełnego opisu jak skonfigurować Access Point TP- LINKa z Funboxem od Orange'a (Sagemcom C500001).
    http://tplink-forum.pl/adsl-dsl-3g-jaki-model...-funboxem-rozszerzenie-sieci-wifi-w-domu/#top
    Był krew, pot, łzy i kilka weekendów ale pewien SuperAdmin o imieniu Heinz rozwiązał sprawę do końca;).