Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Inne - Router Dlink-635 i samoczynny restart

gall2111 01 Sie 2015 22:42 657 3
  • #1 01 Sie 2015 22:42
    gall2111
    Poziom 3  

Witam. Po tym jak wróciłem z wakacji pojawił się pewien problem i szczerze mówiąc trochę zgłupiałem :d . Problem polega na tym, że gdy siedzę na tablecie w pokoju w którym podłączony jest router, router normalnie śmiga nic się ciekawego nie dzieje lecz jak pójdę do sąsiedniego pokoju (gdzieś 10 metrów dalej) to internet jest przez parę minut po czym router nagle sam się restartuje...
    Mam router Dlinka DIR-635. Jeżeli ktoś się zna to może się wypowie, może to wina złych ustawień (po resecie routera ustawiane było tylko hasło i te zabezpieczenia, nic poza tym)
    Dodam jeszcze, że bezpośrednie podłączenie modema do komputera skutkuje tym, że internet normalnie śmiga więc nie jest to wina dostawcy internetu, niestety router musi być podpięty bo nie tylko ja korzystam z internetu.
    Jak widać jestem trochę zielony więc proszę o wyrozumiałość i szybką pomoc :)

0 3
  • #2 04 Sie 2015 19:37
    KSRhaziel
    Poziom 36  

Na pierwszy ogień radziłbym sprawdzić zasilanie routera d-link.
    1. Czy masz podłączony zasilacz bezpośrednio do ściany czy do jakiejś listwy?
    2. Masz może miernik elektroniczny? Warto by było sprawdzić jakie napięcie daje zasilacz.

0
  • #3 04 Sie 2015 21:52
    CHACA
    Poziom 43  

Jest to już starszy model więc mogą wystąpić problemy z zasilaniem. Zasilacz.

0
  • #4 12 Sie 2015 01:58
    gall2111
    Poziom 3  

Jakiś czas mnie nie było w każdym bądź razie dziękuje za odpowiedzi. Faktycznie był jakiś problem z zasilaczem o którym wcześniej nie wspomniałem bo wyleciało mi z głowy ^^ . Problem polegał na tym, że przed wyjazdem router ze starym zasilaczem normalnie śmigał, a po powrocie z wakacji jedynie lampka zasilania w routerze świeciła się i to bardzo słabo. Po wymianie zasilacza ( do tego użyłem zasilacza od mojego starszego Dlinka-615 który ma delikatnie mniejsze napięcie ) problem z rozłączaniem pojawił się.

0