Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

noxon PLV T200 - połączenie z zewnętrznym oświetleniem wieczornym

GISek 01 Sie 2015 23:01 828 3
  • #1 01 Sie 2015 23:01
    GISek
    Poziom 9  

Tuninguję swojego Borewicza i ostatnio wpadłem na pomysł zrobienia prostego układu załączającego oświetlenie pod lusterkami zewnętrznymi, które wieczorem będzie oświetlać przestrzeń przy przednich drzwiach. Oświetlenie ma się zapalać wieczorem w momencie odblokowania drzwi z pilota do momentu załączenia zapłonu oraz od wyłączenia zapłonu aż do zamknięcia auta z pilota.
    Do układu potrzebuję przekaźnika, lampek, włącznika zmierzchowego. Żeby wszystko pracowało jak należy, muszę mieć jeszcze coś co będzie załączało zasilanie w momencie otwarcia zamków i wyłączało zasilanie w momencie zamknięcia zamków. I właśnie tutaj pojawia się problem. W aucie jest prawdopodobnie sterownik Noxon PLV T200 z pilotem P1. Pilot P1 pracuje na częstotliwości 433.8 Mhz i tu jest problem, nie znajdę na rynku żadnego radiowego włącznika, który będzie pracował na takiej częstotliwości...
    Zastanawiam się czy ten sterownik na którymś z przewodów nie podaje plusa w momencie odryglowania zamków.
    Czy ktoś z Was może to potwierdzić? Jeśli nie, to możecie mi podpowiedzieć jak powiązać odryglowanie/zamknięcie zamków z pilota z uzyskaniem przewodu, na którym będzie pojawiało się zasilanie?

0 3
  • Relpol
  • #2 02 Sie 2015 12:09
    CameR

Moderator Zabezpieczeń Pojazdów

Musisz użyć dodatkowego przekaźnika i dwóch przełączników czasowych połączonych "równolegle".
    Jeden będzie wyzwalany sygnałem "otwórz",
    drugi sygnałem "zamknij" ze sterownika centralnego zamka.

Realizowana funkcja: po pojawieniu się sygnału sterującego na wejściu, przekaźnik przełączy styki na czas trwania tego napięcia + dodatkowo ustawiony czas . Czyli po zaniku napięcia sterującego, przekaźnik podtrzymuje stan jeszcze przez ustawiony czas.

Można też wykorzystać wydłużony sygnał [-] "domykania szyb"i dodatkowy przekaźnik.

Przekaźniki czasowe znajdziesz tutaj:
    http://ase.hoste.pl/sklep/index.php?k1,przekazniki-czasowe-12v

0
  • Relpol
  • #3 02 Sie 2015 12:20
    GISek
    Poziom 9  

A jakby pod zasilanie siłownika wpiąć równolegle wyłącznik zwłoczny i od niego realizować sterowanie?

0
  • #4 29 Wrz 2015 21:10
    GISek
    Poziom 9  

Kupiłem przekaźnik czasowy, zobaczymy co z tego wyjdzie.

0
  Szukaj w 5mln produktów