Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

uniwersalny sterownik centralnego zamka - co to za "cudo"?

BMWDevil 01 Sie 2015 23:26 996 3
  • #1 01 Sie 2015 23:26
    BMWDevil
    Poziom 9  

Witam, jest pewna kwestia nie dająca mi spokoju. Mam w swoim aucie niefabryczny sterownik centralnego + pilot. Auto to cabrio, obsługiwane są 4 siłowniki (2x drzwi, klapa bagażnika i zamek schowka). Nie wiem co to za sterownik konkretnie ale chyba da się go konfigurować przez pilota, bo pracuje dość dziwnie, tzn: naciskając przycisk "zamknij" - zamykają się drzwi i bagażnik, siłownik schowka nawet nie drgnie. naciskając "otwórz" - sygnał dociera już na wszystkie 4 siłowniki, bo ten w schowku też się napina do otwarcia. Do tego momentu wszystko jest w miarę proste. Zależy mi na tym, żeby schowek też się zamykał, do siłownika dochodzą 2 kable więc wina leży w sterowniku a nie w jakimś mechanicznym uszkodzeniu, chyba. ALE... jeśli na zamkniętym aucie przytrzymam przycisk "otwórz" przez chwilkę dłużej (ok 1 sek), to zamki się otworzą i znów zamkną ale teraz zamkną się razem ze schowkiem. Alleluja! Jeśli przytrzymam na otwartym, to tak samo zamkną się wszystkie 4 zamki. A dlaczego myślę, że da się to konfigurować przez pilota? Otóż z siłownikiem bagażnika mam taki problem, że czasem jakby się przegrzewał, przy kilku zamknięciach i otwarciach krótko po sobie pracuje na tyle słabo, że nie puszcza bagażnika. Zanim jeszcze rozebrałem tapicerkę w klapie w celu przeprowadzenia oględzin, ponaciskałem sobie w różny sposób przyciski (szybko, wolniej, długo, krótko trzymane) bo myślałem, że tam się "coś zacięło" czy sam nie wiem i że takie naciskanie sprawi, że bagażnik w końcu się otworzy. Efekt był taki, że na siłowniki w ogóle impuls nie szedł a tylko kierunkowskazy migały i dopiero po 5 sekundach bez naciskania siłowniki znów ożyły. Doprowadziłem do takiego "bezwładu" z 2-3 razy i zawsze 5 sekund przerwy żeby zaczęło działać. Efekt nr 2 jest taki, że teraz w ogóle nie zamyka się zamek schowka, chociaż do otwierania nadal się napina.

Skoro więc stało się jak się stało, to podejrzewam że da się jakoś ten sterownik skonfigurować tak, żeby schowek też się znów zamykał, a najlepiej żeby zamykał się przy normalnym naciśnięciu przycisku "zamknij". Nie wiem tylko jak to zrobić, nie wiem co to za sterownik, nie ma żadnych numerów ani na obudowie ani wewnątrz, "na krzemie".

uff, rozpisałem się ;) jeszcze fotki:

sterownik wygląda tak:

pilot wygląda tak:

0 3
  • #2 02 Sie 2015 00:59
    coperfild
    Poziom 33  

Podłącz niebieski i zielony z siłownika z tymi samymi kolorami z wiązki ze sterownika i po robocie.
    Raczej nic tam nie konfigurujesz jest może podłączony pod osobny kanał wykorzystywany do otwierania bagażnika.

0
  • #3 02 Sie 2015 02:10
    kkknc
    Poziom 42  

GetBigPayout napisał:

Proponuje podłączyć samochód do komputera,wtedy wszystkiego się dowiesz.
    ...

A pod jaki to komputer i cóż takiego się dowiesz?

Autorze sprawdż jak wyżej okablowanie. Może masz odwrotnie polączone? Lub spadki napiecia, ewentualnie siłowniki się zacieraja.

0
  • #4 04 Sie 2015 09:03
    BMWDevil
    Poziom 9  

(nie wiem co sie stalo z poprzednimi odpowiedziami w temacie, hm.. przegladalem je na telefonie pare dni temu ale odpisac chcialem z komputera a tu je wcielo, dziwne)

przyciera sie tylko ten bagaznikowy, silownik schowka jest normalnie w stanie spoczynku ze tak powiem, jesli go recznie wsune to przy nacisnieciu "otworz"normalnie sie wysuwa, nie chce sie tylko zamknac, normalnie spokojnie sobie "lezy", sterownik nie podaje na niego napiecia (wczesniej podawal a teraz nie, po tym moim naciskaniu przyciskow na pilocie sie to wlasnie zmienilo). musi sie to jakos konfigurowac nacisnieciami przyciskow.. moze jakies panicmode, silentmode czy cokolwiek sie wlacza/wylacza.

jako ciekawostke dodam, ze ostatnio przy przytrzymaniu guzika "otworz" tak zeby znow sie zamknelo razem ze schowkiem, oczywiscie schowek sie nie zamknal ale zaczely sie podnosic wszystkie szyby (sic!) i tylko jeden jedyny raz mi sie tak zdarzylo, nigdy przedtem i nigdy potem

0
  Szukaj w 5mln produktów