Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

NES Czy ktoś wie co to za typ mapera

02 Sie 2015 14:48 1146 2
 • Poziom 17  
  Witam

  Czy ktoś może wie jaki typ mapera występuje w cartridgu jak na zdjęciach?
  NES Czy ktoś wie co to za typ mapera NES Czy ktoś wie co to za typ mapera NES Czy ktoś wie co to za typ mapera

  Szukałem i nic nie znalazłem. Przypomina to trochę modyfikację UNROMa, ale jest znacznie bardziej rozbudowany. Dostałem go od znajomego i z tego co mi wiadomo to jest to cartridge dodawany domyślnie do konsoli Pegasus, ale nie mam obudowy oryginalnej i nie wiem jakie były tam gry. Możliwe, że jest to słynne 168in1, ale pewności nie mam. Po uruchomieniu zarówno na Pegasusie (popularnym szaraku) jak i na jakimś klonie jest tylko szary obraz. Nie wiem czy nie jest czasem uszkodzony EPROM, bo laminat pod "glutem" ma już zmieniony kolor. Nie daje się go też odczytać na willemie, możliwe, że ma zmieniony rozkład pinów.
  W załączniku dodaję schemat całego cartridga jaki udało mi się odtworzyć. Oryginalnie jest tam też układ UT6264pc-10 ale CY62256 jest jego odpowiednikiem o większej pojemności.

  Jeśli ktoś ma możliwość wrzucenia zdjęć wnętrza oryginalnego cartridga 168in1 to byłoby mile widziane. Te które znalazłem w sieci są trochę inne, więc to może wcale nie być 168in1.

  Pozdrawiam
 • Poziom 17  
  Witam ponownie

  Po długich poszukiwaniach znalazłem w końcu co to za cartridge. Kolega AdamStar bardzo ładnie wszystko opisał na stronach:
  http://forum.pegasus-gry.com/index.php/topic,2315.msg27570.html
  oraz
  http://forum.pegasus-gry.com/index.php?topic=2241.0.

  Co prawda sporo się wyjaśniło, ale dalej jest problem. Czy ktoś może orientuje się co to jest za układ widoczny na zdjęciu po lewej stronie na dole:
  NES Czy ktoś wie co to za typ mapera
  Wiem, że jest to xEPROM, ale jaki konkretnie typ? Mam problem z jego odczytem i nie wiem czy jest uszkodzony czy ma inny rozkład pinów.

  Pozdrawiam
 • Poziom 28  
  Jest to MASK ROM 4 MBit o standardowym rozkładzie wyprowadzeń (zgodny np. z 27c040). Przy odczycie programatorem warto wyłączyć opcje detekcji IDCODE.

  U mnie z kolei ten kardridż wyglądał tak:
  NES Czy ktoś wie co to za typ mapera