Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Texa PolandTexa Poland
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Klimatyzacja]Prosba o porade

01 Jun 2005 18:00 3671 16
  • Level 19  
    Witam!
    Posiadam automatyczna klimatyzacje. Jest to klima na starym czynniku chlodzacym.
    Pytanie jest nastepujace: czy to jest prawidlowy sposob dzialania kiedy sprezarka klimatyzacji wlacza sie schladza i na jakis czas wylacza sie po czym ponownie sie wlacza?
    Kolejne pytanie: Zauwazylem troche glosniejsza prace sprezarki powyzej 1500obr/min. Czy to normalne zjawisko? Jezeli nie to co moze siadac. Kiedy jest wylaczona klima to nic nie halasuje.

PZDR.
  • Texa PolandTexa Poland
  • Level 25  
    Niektóre systemy klimatyzacji wyłączają okresowo sprężarkę w zależności od stopnia wykorzystania mocy. Jeżeli nie wyczuwasz pogorszenia wydajności, to prawdopodobnie jest to ten przypadek.
    Co do hałasu, lepiej podjechać do jakiegoś serwisu klimatyzacji i niech posłuchają. Lepiej nie ryzykować utraty sprężarki.
  • Level 25  
    Stawiam na sprzeglo na sprezarce. Ale jak kolega radzi podjedz do jakiego dobrego serwisu. W 'amatorskich' serwisach chca wymieniac odrazu sprezarke, przy okazji przewody i nie wiadomo co jeszcze wiec wybierz jakis lepszy serwis.

Pozdrawiam Marcin.
  • Texa PolandTexa Poland
  • Level 19  
    Wlasnie z tym sprzeglem tez mnie zastanawialo. Podczas zalaczania sprezarki jest silny spadek obrotow, a jadac np. 100km/h na 5 biegu przy wlaczaniu sie klimatyzacji nadal sie odczuwa obciazenie. tez pomyslalem , ze to moze sprzeglo tak szarpie na sprezarce. ile moze kosztowac wymiana sprzegla od sprezarki??
  • Level 15  
    jaceksu25 wrote:
    ...czy to jest prawidlowy sposob dzialania kiedy sprezarka klimatyzacji wlacza się schladza i na jakis czas wylacza się po czym ponownie się wlacza?

Wg. mnie jak najbardzie - też miałem takie działania i to nie przy jednym aucie - w końcu lodówka tez nie pracuje non stop tylko się co jakiś czas wyłącza, tak samo jak w aucie - osiągnie wymaganą tem i się wyłącza, żeby za jakiś czas ponownie załączyć.

jaceksu25 wrote:
    Podczas zalaczania sprezarki jest silny spadek obrotow, a jadac np. 100km/h na 5 biegu przy wlaczaniu się klimatyzacji nadal się odczuwa obciazenie

No niestety tak juz jest i jeśli nie masz masz ogromnego stada rumakó pod maską spadek mocy w czasie jazdy podczas załączania sprężarki będzie niestety zauważalny - i to jest normalny obiaw.
  • Level 27  
    głośniejsza praca spręrzarki jest wynikiem zuzycia łożyska igiełkowego które jest zmorą większości uszkodzeń
  • Level 14  
    Jeśli chodzi o klime,to włączanie i wyłączanie jest absolutnie
    prawidłowoscią , tak działa,czujniki odpowiadają za temperaturę
    i spręzarka nie pracuje cały czas. Moc silnika tez spada gdyż jest duże
    obciążenie i jest to odczuwalne.głośna praca może być od łożyska,ale
    są jeszcze wentylatory,które w tym czasie także pracują i dają hałas,więc
    dobrze sie temu należy przyjrzeć.możliwe ,że nie masz żadnej awarii.
  • Level 25  
    jaceksu25 ten spadek obrotow to nie od walnietego sprzegla, tak juz ma byc :-(
    Napisz co to za auto, jaki silnik i rok.
    Naprawa (wymiana) sprzegla kosztuje od 150zl do 300zl.

makarena prawde mowisz, silniczki ponizej 2.0 meczy klima. Np. moje mondeo (2.5) ma gdzies czy chodzi klima czy nie i nawet nie zauwazam zwiekszenia spalania na zalaczonej klimie, a juz nie wspomne o bylym "autku", ze tak go zdrobniale nazwe :-)

Pozdro.
  • Level 19  
    mam motor 3.0 i przy 100km/h na V biegu czuc szarpniecie jak sie wlacza sprezarka
  • Level 25  
    3.0 to nie wszystko. Jaki to silnik? Ktory rok? Sprawdz ta sprezarke i pogadamy.
  • Level 11  
    dolacze sie do tego starego teamtu

u mnie ejst tak ze jak przegazuje auto jest to golf 3 rok 94 to sprezarka chodzi i sprzeglo zalaczone jest ale jak puszcze gaz to na moment wylaczy sie i wlaczy znowu tak ma byc???

dodam ze klima chlodzi jak nalezy ale cos mi szemrze kolo napinacza lecz nie wiem czy to napinacz czy co.....
  • Level 12  
    Tak ma byc. Tez mam III i jest tak samo. Zapobiega to prawdopodobnie zaduszeniu silnika przy schodzeniu z obrotow. W wiekszosci aut kompresor niestartuje tez podczas wchodzenia na obroty
  • Level 1  
    nie chce zakladac nowego tematu to i ja sie podlacze samochod to bmw e36 rok 1993 i mam taki problem ze sprezarka zalacza sie chodzi przez powiedzmy 20 sekund wylacza sie i za 5-10 sekund znowu startuje to chyba nie jest normalne?? Moze ktos mi polecic jakis dobry warsztat ktory powie mi o co chodzi w Warszawie lub okolicach??
  • Level 25  
    Możesz podjechać do mnie na oględziny...dla kolegów z forum bezpłatnie. tel. kom 0-888-234567
  • Level 11  
    cezar wrote:
    Tak ma byc. Tez mam III i jest tak samo. Zapobiega to prawdopodobnie zaduszeniu silnika przy schodzeniu z obrotow. W wiekszosci aut kompresor niestartuje tez podczas wchodzenia na obroty

hejka odnosnie tego twojego posta to jaki masz model silnika i wogole bo kumpel ma 1.8 i jemu schodzi razem z silnikiem wiec chyba jednak cos nie tak....
  • User removed account  
  • Level 18  
    mar254 wrote:

mam male pytanie w oplu vectra to jest silnik2,0 dti 2000rok nie zalacza mi sie klimatyzacja do kompresora nie dochodzi napuiecie jes to klimatronik jest ona napelniona prosze o porade i z gory dzieki

Witam

Musisz zacząć sprawdzać instalację i przejścia sygnałów m.in od włącznika do przekaźnika i dalej do kompresora . Czasem uszkadzają się przewody tuż przy kompresorze.

pozdrawiam