Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pytanie o podłączenie radia do samochodu.

rafal2893 02 Sie 2015 20:32 3201 2
  • #1 02 Sie 2015 20:32
    rafal2893
    Poziom 9  

Witam. Mam pytanie do doświadczonych kolegów o podłączenie radia samochodowego.Posiadam radio Blaupunkta Laguna36CD. Znalazłem taką rozpiskę ale nie do końca się zgadza z moim radiem.

obrazek z mojego radia:

Pytania odnośnie tego:
    1.Czy pin z wtyczki A pin - 5 może posłużyć jako źródło zasilania anteny z wzmacniaczem?
    2.Czy zasilanie wzmacniacza w antenie może być podłączone do lampki w suficie?
    3.Do czego jest pin 6 z wtyczki A w moim radiu?
    4.Do czego są linie wejściowe na wtyczce C piny 18,19,20?
    5.Czy można podłączyć tam odtwarzacz muzyki MP3?
    6.Gdzie powinien być podłączony niebieski przewód z tego (chyba) filtra przeciw zakłóceniowego(nie ma na tym żadnego opisu) z przejściówki anteny?

0 2
  • Pomocny post
    #2 02 Sie 2015 20:51
    D214d3k
    Poziom 39  

W kawałkach będzie :).
    1 Tak, to zasilanie służy do automatycznej anteny, zasilania wzmacniacza antenowego lub sterowania wzmacniaczem zewnętrznym.
    2 Po to jest niebieski przewód jak wyżej. Po wyłączeniu radia antena nie pobiera prądu. Jeśli antena ma wzmacniacz to dodatkowy jest niewskazany.
    3 Ma być wolny.
    4 Do zmieniarki.
    5 Można jeśli "oszukasz" radio, że ma podłączona zmieniarkę.
    6 Jak w punkcie 1 i 2 automatyczna antena, wzmacniacz antenowy, sterowanie wzmacniaczem.
    To "coś" to jest wzmacniacz nie filtr.

1
  • #3 02 Sie 2015 22:15
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

To nie jest wzmacniacz, tylko separator antenowy. Służy do podania zasilania z zewnątrz, czyli z niebieskiego przewodu na gorącą żyłę przewodu antenowego do zasilania wzmacniacza antenowego wbudowanego w podstawę w autach serii VAG.
    Pin 6 w kostce, to przyciemnianie wyświetlacza radia po włączeniu świateł zewnętrznych. Podaję tam +12V po włączeniu pozycyjnych.
    Ty masz jeszcze podział na piny sterujące 3 i 5. Na jednym plus jest jak włączony jest tuner, na drugim cały czas jak włączone jest radio.

0