Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lublin III znikajace napięcie na końcówce 30 przekaźnika rozruchu

02 Sie 2015 20:40 1479 2
 • Poziom 2  
  Proszę o radę w sprawie obwodu rozruchowego w Lublin 3 TD typ 3405 z 2000 r.
  Usterka polega na losowym braku pracy rozrusznika z powodu zaniku napięcia na styku 30 przekaźnika rozruchowego. Często zdarza się to przy próbie odpalenia nawet zaraz po jeździe. Słychać tylko stuk dźwigni pompy i stuk przekaźnika rozruchowego na centralce, kontrolki przygasają. Ładowanie aku jest OK (pod kontrolą wskaźnika), choć aku nie jest świeży. Na postoju po ładowaniu z prostownika rozrusznik kręci nawet przy kilku próbach odpalania. Rozrusznik dobrze kręci albo wcale. Nie ma sytuacji jak przy słabym akumulatorze. Sam rozrusznik tez sprawdzony wraz z kabelkiem do przekaźnika rozruchowego. Obwód cewki przekaźnika (styki 85 i 86) reaguje na napięcie ze stacyjki.
  Czy może to być immobilizer (uszkodzony?, spadek napięcia) w obwodzie dostarczającym napięcie na styk 30 przekaźnika? Na dchemacie elktrycznym do instrukcji obsługi są błędy w oznaczeniach elementów, niekrórych rzeczy brakuje, a kolory przewodów przy stacyjce są inne. U mnie w samochodzie są to grube: zielony, czerwony, czarno-zielony i czarno-niebieski.
  Nie wiem skąd styk 30 przekaźnika rozruchowego bierze napiecie do wysterowania rozrusznika. Proszę o jakiś rysunek.

  Dodano po 4 [minuty]:

  poprawię typ 3504 furgon 3,5 t
 • IGE-XAOIGE-XAO
 • Poziom 18  
  Doprowadz nowe zasilanie, lub napraw wiazke. Wiazka ma kilka polaczen.Znajdziesz je po wyjeciu zegarow. Rozpruj wiazke, znajdz laczenia, popraw
  wszystkie lutowaniem. Pisze na klawiaturze bez polskich znakow.
 • Poziom 2  
  Dzięki. Informacja mnie zmoblizowała i udało się wyjąć frontpanel. Też stawiam na styki. Chociaż intryguje mnie zachowanie immobilizera. Może ktoś ma jakąś wiedzę na temat fabrycznie montowanych?