Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

4DPi-24-HAT - tani wyświetlacz do Raspberry Pi

mi_ma 02 Sie 2015 20:49 1680 0
  • 4DPi-24-HAT - tani wyświetlacz do Raspberry Pi

    4D Systems i Newark Element14 rozpoczęły niedawno sprzedaż 2,4-calowego rezystywnego wyświetlacza dotykowego QVGA o nazwie "4DPi-24-HAT" dedykowanego do Raspberry PI i kosztującego 35$. Moduł jest reklamowany jako pierwszy tego typu moduł wyświetlacza zaprojektowany w pełni w standardzie HAT (Hardware Attached on Top), który oznacza moduł mocowany bezpośrednio do Pi. Moduły tego typu są łatwe w konfigurowaniu i mają ułatwić pracę użytkownikom.
    Co prawda moduł Adafruit PiTFT 2.4" HAT też wspierał ten standard, jednak wymagał odrobiny lutowania, co według producentów nie czyniło go "w pełni" zgodnym ze standardem HAT. 4DPi-24 nie wymaga żadnych dodatkowych prac, wystarczy go podłączyć do Pi i rozpocząć zabawę. Wracając do danych technicznych modułu wyświetlacz ma rozdzielczość 320x240 pikseli i może obsługiwać obraz wideo z prędkością 25 klatek/sekundę. Urządzenie jest kompatybilne z modułami Raspberry Pi A+, B+ oraz Pi 2 Model B. Nie wymaga także zewnętrznego zasilana i jest zasilane bezpośrednio z 40-pinowego złącza Raspberry.

    4DPi-24-HAT - tani wyświetlacz do Raspberry Pi 4DPi-24-HAT - tani wyświetlacz do Raspberry Pi 4DPi-24-HAT - tani wyświetlacz do Raspberry Pi

    Źródło http://linuxgizmos.com/raspberry-pi-gains-35-hat-based-touchscreen/