Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford Focus mk1 klimatyzacja się wyłącza

triplex130 02 Aug 2015 21:01 3408 3
 • #1
  triplex130
  Level 12  
  Witam. Mam forda focusa rok 1999 z silnikiem 1.8 tddi. Po włączeniu klimatyzacji słychać mniej więcej co 7-9 sekund załączającą się i rozłączającą sprężarka przez co temperatura w kabinie nie jest odpowiednio obniżana. Lampka kontrolna przycisku AC świeci w tym czasie jednostajnie . Gdy sprężarka jest załączona czuć wyraźnie chłodne powietrze. Włączeniu sprężarki towarzyszy włączenie się wiatraka chłodnicy.

  Ma może ktoś pomysł gdzie szukać rozwiązania problemu ?
 • #2
  tomasz0703
  Level 25  
  Może za duzo czynnika i presostat przy za dużym ciśnieniu rozłącza .może zatkany skraplacz albo żle pracujacy zawór rozprezny .
 • #3
  sanfran
  Network and Internet specialist
  Miałem kiedyś służbowego Escorta 1.6 z 2000 roku (końcówka z montażu w Polsce, zdaje sie w Płońsku). W tym samochodzie tez klima sie uruchamiała cyklicznie. W autoryzowanym serwisie wytłumaczono mi, że wszystko jest sprawne, a wyłączanie jest spowodowane tym, żeby parownik nie schłodził sie do zbyt niskiej temperatury, bo kompresor jest bez automatycznej regulacji wydajności. Tylko, ze u mnie klimatyzacja chłodziła jak należy, a sprzeganie i rozsprzęganie kompresora było wyczuwalne podczas jazdy ze stałą prędkością jako nieprzyjemne szarpanie.

  Moze ta informacja pomoże.