Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Zakup laptopa - Używany laptop HP bez dysku do 1000zł

majster100 03 Aug 2015 07:12 609 1
    majster100
    Level 14  
    Zaczynam pomału zastanawiać się nad wymianą sprzętu. Obecnie jest to HP ProBook 6455b z procesorem PhenmoII (N620), 4GB DDR3 1333 w jednej kostce, dwa dyski (SSD Patriot Blaze 128GB oraz talerzowy Hitachi 750GB SATA3). System Win7proX64. Chciał bym pod koniec roku wymienić go na jakiś inny z i3, i5 lub i7 na pokładzie (minimum 4 rdzenie) i z lepszą grafiką. Niestety nie bardzo się orientuję z której serii na allegro szukać używki. Chciał bym go zakupić bez dysku, może być bez baterii, nagrywarki itp. Musi mieć oryginalny system Win7,8 (PRO!!).

Wymyśliłem sobie że to co mam obecnie w tym laptopie - przeniosę w miarę możliwości do nowszego (ssd, dysk 750GB, jedna kość DDR3) i pod tym kątem szukam. Laptop musi obsługiwać DDR3-1333 bo docelowo chciał bym dokupić drugą kość 4GB by łącznie mieć 8GB. Zależy mi na grafice która niestety w 6455b nie jest wydajna. Przydało by się usb 3.0 i to bardzo a więc ... laptop musi mieć w efekcie końcowym:

- SSD jako systemowy + 750GB w kieszeni na napęd DVD
    (tylko dyski 2.5" bez zabawy w 1.8 i podobne)
    - obsługa dysków SATA3!! wymagana
    - EFI bios
    - 2 x 4GB DDR3 (8GB)
    - mocną NVIDIĘ lub ATI (najchętniej NVIDIA bo niewydajności mobilnych ATI mam dość)
    - procesor 4 rdzeniowy pow.2GHz(chętniej AMD jak i3/i5/i7!)
    - działająca webcam min. 2.0MPX
    - USB 3.0 (nawet w karcie PCMCIA)
    - WIFI, Bluetooth, czytnik kart SD
    - matryca min. 14,4" max. 15,4"
    - musi być to HP!
    - komputer nie jest do gier! ale minimalna rozdzielczość ekranu to 1366x768 na ledach oczywiście. Przeznaczenie komputera: programowanie, budowa witryn, internet, praca z prostą grafiką, animacjami, dokumentami typu ebook itp. itd.
    speedy9
    Helpful for users
    majster100 wrote:
    Chciał bym pod koniec roku wymienić go na jakiś inny

To załóż temat pod koniec roku. Poświęcanie czasu na to teraz nie ma najmniejszego sensu.

majster100 wrote:
    z i3, i5 lub i7 na pokładzie (minimum 4 rdzenie)

i3 i i5, a także niektóre i7 są dwurdzeniowe. "Pełne" mobilne i7 są czterordzeniowe ośmiowątkowe. W twoich zainteresowaniach powinny pozostać tylko i5 lub jeśli faktycznie potrzebujesz 4 rdzeni (rendering itp.) to "pelne" i7. Z opisu wynika, że i5 wystarczy spokojnie.
    Powinieneś wybrać do tego matowy ekran o rozdzielczości wyższej niż 1366x768.
    majster100 wrote:
    komputer nie jest do gier!

majster100 wrote:
    mocną NVIDIĘ lub ATI (najchętniej NVIDIA bo niewydajności mobilnych ATI mam dość)

A po co Ci wydajna karta graficzna w takim razie? Jedno przeczy drugiemu. Zintegrowany Intel to w zasadzie maksimum Twoich potrzeb do tych zastosowań, które wymieniłeś.