Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASUS VK193D - Monitor gaśnie

hardgold 03 Sie 2015 11:35 1323 4
  • #1 03 Sie 2015 11:35
    hardgold
    Poziom 11  

Witam, posiadam ten monitor od roku i wcześniej nie miałem żadnych z nim problemów. wręcz byłem zadowolony.Ale wczoraj podczas oglądanie filmiku na youtube monitor zgasł, lapka LED sie świeciła a sam monitor nie świecił.Zresetowałem komputer, okazuje sie że jak zresetuje komputer to przez ok 2 sekundy wszystko jest ok ale później to samo, gaśnie.Później znowu sie zapala ale na zaledwie 1 sek.(chodzi o moment gdy zakończyło się ładowanie windowsa i jest ten dźwięk uruchamiania windowsa 7, wtedy działa przez ok 1 sek.).Później jak klikne przycisk wyłącz/włącz to to obraz pokazuje sie na ok. 1/2 sekundy i gaśnie...
    Na szczęście mam monitor, jakieś stare pudło ale przynajmniej jest.I z nim jest wszystko ok, na 100% jest to problem z monitorem asus.Wczoraj także wieczorem gdy ASUS stał odłączony przez ok 4 godziny podłączyłem go i wszystko było ok, wszystko sie uruchomiło i było dobrze.Wyłączłem komputer i po 30 minutach wróciłem.Okazało sie że monitor znowu swoje, czarny ekran i nic!Czasami sie zaswieci, poświeci 2 minuty i gaśnie.To tak jakby coś po prostu nie łączyło czy coś.I chciałbym sie was zapytać, co może być nie tak w nim i ile będzie kosztować naprawa tego monitorka?Jest problem bo akurat nie posiadam żadnego hajsu i wolałbym nie wiem.. sam go rozkręcić, może faktycznie coś nie łączy.Co o tym myślicie?

0 4
  • #2 03 Sie 2015 11:54
    L0bo
    Poziom 26  

to mi wygląda na uszkodzenie inwertera lub uszkodzenie przetwornicy.
    Masz już jakieś doświadczenie w pomiarach lub naprawach ?

0
  • #3 03 Sie 2015 12:06
    hardgold
    Poziom 11  

Nie mam żadnego.Przed chwilą stwierdziłem że nie bede tego sam rozbierał tylko dam do jakiegoś specjalisty.A ile napawa bądź wymiana takiego inwertera czy przetwornicy może kosztować?

0
  • Pomocny post
    #4 03 Sie 2015 13:11
    L0bo
    Poziom 26  

Były 2 rodzaje "flaków". W jednym z nich, inwerter był wydzielony na osobnej płytce.
    Cen nie znam, nie zajmuję się wycenami.
    Poszukaj podobnych postów.
    Naprawa nie jest skomplikowana.
    Ogólnie to w przypadku przetwornicy, wymiana kondensatora w układzie przetwornicy pomagała. Wymieniałem w 'ciemno", a koszty są śmieszne.
    W modelach do których miałem dostęp, inwerter miał następujące problemy:
    1. Zwarcie uzwojenia wtórnego
    2. Uszkodzenie kondensatora (kondensatorów na płytce)
    3. Przepalony bezpiecznik

Śmieszne było to, że spotykałem tam różne wersje inwerterów i producentów.
    Czyżby klasyczny "składak" ?
    Reszta problemów przerasta Twoje umiejętności (tak sądzę) i nie podaję czego i gdzie szukać

1
  • #5 03 Sie 2015 13:18
    hardgold
    Poziom 11  

Ulżyło mi jak po przeczytaniu twojego postu.Wieczorem udam się do znajomego który powinien naprawić monitor.Dam znać jak będe wiedział co dokładnie było przyczyną.

@Mój kolega udał się z monitorem do serwisu, tam go naprawili na miejscu.Przyczyną było coś spalonego na płytce.Koszt naprawy wyniósł 30zł.

0
  Szukaj w 5mln produktów