Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Światła do jazdy dziennej - Światła gasną przy wysokiej temp silnika

Longi09 03 Aug 2015 13:03 1347 2
    Longi09
    Level 10  
    Witam posiadam auto opel vectra b w kombi z 2000r wersja po lifcie 1.8 w benzynie.

Jakiś czas temu zamontowałem do auta światła do jazdy dziennej philips day light 9. Światła zostały zamontowane przez elektryka w warsztacie. Światła załączają się dopiero po odpaleniu silnika i gasną po załączeniu świateł pozycyjnych czyli tak jak być powinno.

Światła świeca normalnie gdy silnik ma normalną temperaturę gdy na dworze jest 30C i w komorze jest lekko powyżej 90C światła gasną i za chwile się zapalą i tak w kółko. Gdy jest troszkę chłodniej nie ma z tym żadnego problemu szczerze mówiąc nie wiem gdzie mam szukać problemu może macie jakiś pomysł?
    heretapawel
    Level 23  
    Podjedź do elektryka który to podłączał,to na pewno znajdzie przyczynę.
    mcjezioro
    Level 14  
    Temat stary, ale odpowiedź może się przydać innym.
    Być może te światła mają funkcję załączania przez wykrycie ładowania w instalacji. Z tego co wiem od kolegi zajmującego się tym, te progi napięcia załączenia w takich światłach sa dość wysokie i przy mocnym obciążeniu instalacji, gdy ładowanie się obniża, mogą światła się wyłączać.
    Pasowałoby to do tej sytuacji, bo powodem może być włączający się wentylator. A poza tym na rozgrzanym silniku alternatory mają zwykle niższe ładowanie niż na zimnym.
    Do tego problem pojawił sie w sierpniu, więc pewnie obciążenie większe od samej klimy i temperatura alternatora też maksymalna.