Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Farnell IoTFarnell IoT
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

PC - Komputer się zacina podczas jakiejkolwiek czynności na nim

03 Aug 2015 13:16 4374 6
  • Level 2  
    Witam. Jestem w trudnej sytuacji, ponieważ kupiłem nowe podzespoły do PC i zaczął on się zacinać, bez podania jakiegokolwiek błędu czy BSOD. Ze starych podzespołów zostały: Dysk WD 750GB i zasilacz XFX TS550. Nowe które kupiłem: Płyta główna MSI B85-G43, RAM Corsair Venegance 4GB, Dysk SSD pod system Goodram C100 120GB, Karta graficzna Asus Radeon R7 260x 2GB i procek Intel Core i3-4170. Taka jest specyfikacja mojego PC. Kiedy miałem jeszcze Windowsa 8.1 zawieszało się tak samo i myślałem, że aktualizacja do W10 coś pomoże. Co już zrobiłem: przetestowałem Ram Memtestem z bootowalnego pendrive, 0 błędów, przetestowałem oba dyski programem HD Tune, 0 bad sectorów, z tym, że komputer się zawiesił 2 razy w czasie testowania dysku WD 750GB, ale nie sądzę, by to była wina dysku, bo na starym PC działał i nic się nigdy nie zawieszało. S.M.A.R.T dla obu dysków nie wykazuje żadnych błędów. Zawieszanie wygląda tak, że gdy robię cokolwiek na pulpicie, albo przeglądam neta, to nagle wszystko się zacina i przestaje odpowiadać, klawiatura, myszka itd. Czasem nawet reset nie pomaga i muszę go przytrzymać 3 sek i PC się wyłącza oraz po chwili włącza się ponownie. Czasem w jednej godzinie zawiesza się 2 razy a czasem raz na cały dzień. Co najciekawsze w tym wszystkim, mogę grać w dowolną grę cały dzień i komputer się ani razu nie zawiesi, tylko podczas przeglądania neta czy robienia czegoś na pulpicie. Temperatury są w normie, napięcia też, sprawdzałem miernikiem, ale nie mam zaufania co do tego zasilacza, bo kupiłem go rok temu używanego z Allegro na gwarancji. Najbardziej obawiam się, że to dysk SSD jest wadliwy. Może jeszcze w tym tygodniu siostra będzie mieć nowego PC i może udałoby mi się sprawdzić którąś rzecz w tamtym PC. A i nie mam nic podkręcone. Na ramach ustawiłem opóźnienia, jak podaje producent. Przeczytałem na jakimś forum, że ktoś miał takie same problemy i na Ramach dał napięcie 1,56v zamiast 1,5v i problemy ustąpiły. Zrobiłem tak samo i nie pomogło, dałem nawet 1,62v i nic...
    Czy Twoje urządzenia IoT są bezpieczne? [Webinar 22.06.2021, g.9.00]. Zarejestruj się za darmo
  • Farnell IoTFarnell IoT
  • Farnell IoTFarnell IoT
  • Moderator of Computers service
    W dysku WD do wymiany taśma sygnałowa o czym informuje (C7).
  • Level 2  
    Ten licznik nabił się, gdy używałem tego dysku na starym jak świat kablu. Z nową płytą główną miałem 2 kable SATA III i ten licznik się już raczej nie nabija po użyciu go.
  • Moderator of Computers service
    Arktez wrote:
    Z nową płytą główną miałem 2 kable SATA III i ten licznik się już raczej nie nabija po użyciu go.

Jeśli parametr nie wzrasta to ok.
  • Level 2  
    Jeszcze jakieś pomysły?