Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PC - Komputer się zacina podczas jakiejkolwiek czynności na nim

03 Sie 2015 13:16 1950 6
  • Poziom 2  
    Witam. Jestem w trudnej sytuacji, ponieważ kupiłem nowe podzespoły do PC i zaczął on się zacinać, bez podania jakiegokolwiek błędu czy BSOD. Ze starych podzespołów zostały: Dysk WD 750GB i zasilacz XFX TS550. Nowe które kupiłem: Płyta główna MSI B85-G43, RAM Corsair Venegance 4GB, Dysk SSD pod system Goodram C100 120GB, Karta graficzna Asus Radeon R7 260x 2GB i procek Intel Core i3-4170. Taka jest specyfikacja mojego PC. Kiedy miałem jeszcze Windowsa 8.1 zawieszało się tak samo i myślałem, że aktualizacja do W10 coś pomoże. Co już zrobiłem: przetestowałem Ram Memtestem z bootowalnego pendrive, 0 błędów, przetestowałem oba dyski programem HD Tune, 0 bad sectorów, z tym, że komputer się zawiesił 2 razy w czasie testowania dysku WD 750GB, ale nie sądzę, by to była wina dysku, bo na starym PC działał i nic się nigdy nie zawieszało. S.M.A.R.T dla obu dysków nie wykazuje żadnych błędów. Zawieszanie wygląda tak, że gdy robię cokolwiek na pulpicie, albo przeglądam neta, to nagle wszystko się zacina i przestaje odpowiadać, klawiatura, myszka itd. Czasem nawet reset nie pomaga i muszę go przytrzymać 3 sek i PC się wyłącza oraz po chwili włącza się ponownie. Czasem w jednej godzinie zawiesza się 2 razy a czasem raz na cały dzień. Co najciekawsze w tym wszystkim, mogę grać w dowolną grę cały dzień i komputer się ani razu nie zawiesi, tylko podczas przeglądania neta czy robienia czegoś na pulpicie. Temperatury są w normie, napięcia też, sprawdzałem miernikiem, ale nie mam zaufania co do tego zasilacza, bo kupiłem go rok temu używanego z Allegro na gwarancji. Najbardziej obawiam się, że to dysk SSD jest wadliwy. Może jeszcze w tym tygodniu siostra będzie mieć nowego PC i może udałoby mi się sprawdzić którąś rzecz w tamtym PC. A i nie mam nic podkręcone. Na ramach ustawiłem opóźnienia, jak podaje producent. Przeczytałem na jakimś forum, że ktoś miał takie same problemy i na Ramach dał napięcie 1,56v zamiast 1,5v i problemy ustąpiły. Zrobiłem tak samo i nie pomogło, dałem nawet 1,62v i nic...
  • Moderator - Komputery Serwis
    W dysku WD do wymiany taśma sygnałowa o czym informuje (C7).
  • Poziom 2  
    Ten licznik nabił się, gdy używałem tego dysku na starym jak świat kablu. Z nową płytą główną miałem 2 kable SATA III i ten licznik się już raczej nie nabija po użyciu go.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Arktez napisał:
    Z nową płytą główną miałem 2 kable SATA III i ten licznik się już raczej nie nabija po użyciu go.

Jeśli parametr nie wzrasta to ok.
  • Poziom 2  
    Jeszcze jakieś pomysły?