Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Apator AMT 0060 /RN513 - blokada podnapięciowa

Beeo 03 Aug 2015 14:24 1479 2
    Beeo
    Level 9  
    Dziękuję za zainteresowanie tematem.

Potrzebuję pomocy w dość nietypowej sprawie. Być może ktoś z użytkowników forum miał z tym już styczność. Mianowicie:

Posiadamy w firmie silnik, którego pracę reguluje przetwornik częstotliwości (falownika) Apator AMT 0060 / RN513. Jest to urządzenie niemłode i informacje o nim są bardzo ograniczone. W załączniku dołączyłem dokumentacje, którą udało mi się znaleźć.

Problem polega na tym, że pewnego pięknego dnia urządzenie przestało działać. Na wyświetlaczu pojawił się komunikat: "Blokada podnapięciowa", co według dokumentacji oznacza "Zbyt niskie napięcie sieci". Nie jest to prawdą, ponieważ napięcie na wejściu sprawdziłem i dochodzą wszystkie 3 fazy.

Cz ktoś miał podobny problem albo pracował w Apatorze przy konstrukcji tego urządzenia :) i potrafiłby pomóc.

Z chęcią udzielę odpowiedzi na wszystkie pytania.
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    marek_ka
    Level 26  
    Może być brak jednej fazy, a dalej to już wewnętrzne uszkodzenia w falowniku.
    Beeo
    Level 9  
    Niestety, ale tego się obawiałem.
    Wszystko wskazuje na wewnętrzny błąd falownika.

Wymieniliśmy falownik na nowy. Wszystko chodzi, więc z pewnością nie chodziło o zasilanie.

Temat zamykam.