Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

awaria lodówko-zamrażarki mastercook lcps 818 nfx

Marcin.Ch 03 Sie 2015 19:32 1914 3
  • #1 03 Sie 2015 19:32
    Marcin.Ch
    Poziom 2  

Awaria - Lodówko-zamrażarka mastercook lcps 818 nfx.
    Mam problem z lodówko-zamrażarką mastercook 818 nfx. Urządzenie chłodzi i mrozi ale cały czas włączony jest alarm dźwiękowy oraz mrugają dwie diody zielona (która normalnie świeci cały czas oznaczając, że lodówka jest włączona) oraz pomarańczowa (alarmowa). Wg instrukcji po naciśnięciu przycisku "super" znajdującego się pomiędzy obiema światełkami, alarm zarówno dźwiękowy jak i świetlny powinien się wyłączyć. Przy dłuższym przytrzymaniu przycisku "super" wyłączają się obie diody oraz alarm dźwiękowy. Kiedy przytrzymam przycisk, którym poprzez zamknięcie drzwi w lodówce wyłącza się światło, żarówka zaczyna mrugać. Oznacza to, że kiedy drzwi są zamknięte jest podobnie. Czy mogło dojść do jakiegoś zwarcia? Chciałbym zaznaczyć, że podobną sytuację miałem ok rok temu. Wówczas odłączyłem lodówkę od prądu ponieważ w serwisie nie było właściwych, wg serwisanta, części. Po jakimś czasie włączyłem lodówkę (kilka do kilkunastu dni. Nie pamiętam dokładnie ile. mogło być ok tygodnia) i zaczęła działać bez zastrzeżeń. :D I tak przez rok do dnia dzisiejszego. :cry: Czy rozmrożenie lodówki i odłączenie od prądu a następnie włączenie jej po trzech dniach może poskutkować? czy należy zainwestować w nową? Dodam, że moja ma niecałe 4 lata. Więc nie jest jeszcze taka stara.
    Z góry dziękuję za pomoc Marcin

0 3
  • #2 05 Sie 2015 00:21
    falo22
    Poziom 25  

Alarm oznacza w twoim przypadku że masz zwarty mikrowyłącznik magnetyczny od oświetlenia w drzwiach.

0
  • #3 05 Sie 2015 11:36
    Marcin.Ch
    Poziom 2  

Czy można to jakoś naprawić? Wymontowałem "płytkę" i oddałem do serwisu. Czy jest możliwość ewentualnej wymiany tej płytki? Czy to by się opłacało?

-1
  • #4 05 Sie 2015 20:47
    falo22
    Poziom 25  

Wina nie lezy w płytce domniemam , tam jest u dołu drzwi zamrazarki na środku plastikowa zatyczka i w niej tkwi problem.

2