Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

System alarmowy w domu

Mart1 01 Jun 2005 19:29 3770 5
Optex
    Mart1
    Level 11  
    Witam
    Pisze ten temat ponieważ nie znalazłem satysfakcjonujących odpowiedzi na forum dotyczących zabezpieczenia domu.
    Nie za bardzo sie znam na tym, tylko tyle co poczytałem na forum. Prosze o pomoc.

Potrzebuje zalozyc 6 czujek ruchu wewnatrz domu(3 pokoje mniejsze, 1 duży, kotłownia oraz kuchnia), centrale alarmowa oraz 1 syrene na zewn budynku. Niestety nie mieszkam tam caly czas i nie ma tam lini telefonicznej, slyszalem ze jest mozliwosc zalozenia powiadomienia GSM.

Nastepna sprawa jest taka, zwykle zimą jak mnie nie ma w tygodniu temp spada do 8 C. W duzym pokoju jest kominek.

Prosze o pomoc jakie czujki radzicie zalożyć, centrale oraz syrene. System nie bedzie rozbudowywany w przyszlosci. Chcialbym aby alarm byl dobry ale bez przesady co do cen.

Z gory dzieki za odpowiedzi.
  • Optex
    faradcik
    Level 17  
    Witaj.
    Trudno jest jednoznacznie odpowiedziec Ci jaki system powinieneś zastosować wszystko zalezy gównie od tego jaką sumę chcesz przeznaczyć na ten cel.
    Ja proponował bym Ci załozyć centralę satela ca-6,sygnalizator satel z własnym zasilaniem SPLZ 1010S,wewnętrzny SPW 100 ,moduł GSM dokładnie sprawdzając jaka sieć ma u Ciebie najlepszy zasięg to ważne przy doborze operatora GSM,czujniki jesli to domek letniskowy to lepiej wydac kilka złotych wiecej i w przypadku jakis małych futrzaków typu myszy nic nie bedzie sie wzbudzało bez potrzeby,a w kotłowni lepiej mikrofale plus podczewień i wazna sprawa akumulator miniumum 17 Ah.
    okablowanie minium 6 zył do wszystkich podzespołów.
    Pozdrawiam
  • Optex
    Mart1
    Level 11  
    Dziekuje za szybka odpowiedz.
    Na czujkach raczej nie bede oszczedzal. Jakie firmy produkujace czujki sa polecane?
  • Helpful post
    faradcik
    Level 17  
    Witaj.
    Myslę ,że wystarczające będą CROW PET 4 ,a do kotłowni SRDT 15 oczywiście to tylko moje sugestie ja zakładam te czujniki do domków letniskowych maja one duży zakres temperatury pracy,a to wazne jesli nie będziesz ogrzewał domku w zimie.
    Jesli chcesz sie szarpnąc finansowo wiecej to polecam brawo 6 DSC stary i dobry czujnik nie działający na futrzaki naprawde godny polecenia tylko temperatury w domku tak minimum do 0 stopni.
    Pozdrawiam
    Mart1
    Level 11  
    Wielkie dzieki za pomoc to wiele wyjasnilo.
    Pozdrawiam
    IGS

Level 21  
    witam
    jako czujniki plecam czujniki z oferty aritech (interlogix)
    obecny poziom cenowy pozwala mysleć o stosowaniu w/w
    są to czujniki wykonane w technologi luster
    ew. w kotłowni ze względów ekonomicznych użył bym srdt 15-jest to dobry czujnik za ta kase-i wszechstronny (aritech posiada ich wiecej-za to konkretnie dydykowane do konkretnych rozwiązań)
    polecam link producenta
    http://213.181.36.29/PL/products_cat3.php?cat_2=3&cat_3=5
    dostępne u wszystkich poważniejszych dystrybutorów w kraju