Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Medion Lifetec - Awaria chwytacza polksiezyca

dar3k369 03 Sie 2015 20:56 582 4
  • #1 03 Sie 2015 20:56
    dar3k369
    Poziom 8  

Witam, mam problem i bardzo Was proszę o pomoc. Dwa tyg temu kupilem zonie takie o to cudo Medion Lifetec. Zdaje sobie sprawe ze nie jest to jakas super firmowa maszyna do szycia jednakze na domowe potrzeby zony rowniez amatorki w tej dziedzinie powinno w zupelnosci wystarczyc. Poczatkowo maszyna chodzila bez zastrzezen tj. 3-4 dni. Jednak pojawil sie problem jego objawy to: dolna nitka nie wychodzi a igla uderza za kazdym razem w inna czesc chwytaka. Zaprezentuje na zdjeciu co jest wedlug mnie uszkodzone i teraz pytanie do Was jak to zrobic? Po wyjeciu elementu nr 1, element nr 2 moge swobodnie poruszac palcem a wydaje mi sie ze tak nie powinno byc, rowniez gdy zakrece tym pokretlem ktory wprawia igle w ruch ;). Bardzo przepraszam za moje nieprofesjonalne slownictwo i poradzcie co z tym zrobic

0 4
  • #2 03 Sie 2015 21:09
    Zygaqra
    Poziom 34  

Oczywiście, że element 2 nie może luźno się obracać. Musi on, ten element(2) być mocno związany z osią i przekładnią połączoną z kołem pasowym(od silnika). Przyczyną takiego stanu rzeczy może być poluzowanie wkrętu mocującego element 2 z osią lub uszkodzenie przekładni jeżeli taka w tej maszynie występuje.

0
  • #3 03 Sie 2015 21:31
    dar3k369
    Poziom 8  

a powiedz mi drogi przyjacielu jak dokladnie sprawdzic w czym lezy problem?

0
  • Pomocny post
    #4 04 Sie 2015 17:43
    Zygaqra
    Poziom 34  

Należy odsłonić(podejrzewam, że jest zakryta)oś na której zamocowana jest cz.2 musi tam być element mocowania lub sprzężenia(przekładnia) z pozostałą częścią napędową i tam szukać przyczyny braku sztywnego połączenia. Tak jak pisałem wcześniej może być to niedokręcony wkręt lub (dużo gorzej) uszkodzona zębatka, które często w dzisiejszych maszynach robione są z tworzywa sztucznego. W pierwszym przypadku wystarczy ustawić właściwie cz.2 i dokręcić wspomniany wkręt, w drugim pozostaje kłopot znalezienia odpowiedniej części i wymiana jej ;-(

2
  • #5 19 Sie 2015 15:47
    dar3k369
    Poziom 8  

dzięki Bogu zębatka okazała się metalowa i po prostu nie dokręcona, odpowiednio ustawiłem półksiężyc dokręciłem i wszystko śmiga. Serdecznie kolego dziękuje za pomoc ;)

0