Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG XD123 - Jak podłączyć do monitora D-sub/DVI

stefankar1000 03 Sie 2015 22:53 513 5
  • #1 03 Sie 2015 22:53
    stefankar1000
    Poziom 2  

Witam. Ostatnio zachciało mi się podłączyć swoją wieże do jakiegoś ekranu, żeby czasem obejrzeć sobie jakiś film albo zdjęcia z pendrive'a lub po prostu zobaczyć pełną listę piosenek bez potrzeby włączania komputera. Kiedyś robiłem to z telewizorem, ale nie było to zbyt komfortowe (przenoszenie wieży ze wszystkimi trzema głośnikami pomiędzy pokojem a salonem). Jako, że wieża ma aż trzy wyjścia obrazu to pomyślałem, że można ją podłączyć i do monitora. Próbowałem już z przejściówkami componnent/progressive (trzy chinche) -> D-sub (samoróbka), ale niestety to nie zadziałało. Prosiłbym o pomoc.

Ps. Bym zapomniał. Model wieży to "LG XD123" a monitor to jakiś Hyundai z D-sub i DVI.

0 5
  • Pomocny post
    #2 04 Sie 2015 02:53
    Polon_us
    Poziom 40  

stefankar1000 napisał:
    Próbowałem już z przejściówkami componnent/progressive (trzy chinche) -> D-sub (samoróbka), ale niestety to nie zadziałało.

Takie połączenie nie miało prawa zadziałać.

Kolega potrzebuje konwertera video - Component video na VGA (D-Sub) - w tym przypadku to najbardziej optymalna konwersja moim zdaniem.

Przykład takiego konwertera -> Link

1
  • #3 04 Sie 2015 17:18
    stefankar1000
    Poziom 2  

Dzięki za szybką odpowiedź. Taki konwerter byłby właśnie najlepszy. Tylko pewna sprawa. Mam w domu taki mały konwerter, który może być zarówno wejściem i wyjściem SCART. Po drugiej stronie są trzy chinche (video-żółty, L-biały, R-czerwony) i s-video. Więc pomyślałem, że można kupić przejściówkę 3 chinch+s-video-> VGA.

0
  • #4 05 Sie 2015 00:38
    Polon_us
    Poziom 40  

stefankar1000 napisał:
    Mam w domu taki mały konwerter, który może być zarówno wejściem i wyjściem SCART.

Niech kolega zamieści zdjęcie tego "konwertera". Z opisu odnoszę wrażenie, że to zwykła przejściówka, a nie konwerter.

A to jest zasadnicza różnica.

0
  • #5 05 Sie 2015 13:41
    stefankar1000
    Poziom 2  

No dobra. To przejściówka :). Nie mam możliwości przesłać zdjęcia, ponieważ mam internet po limicie i ledwo mi się ładują strony.

0
  • #6 05 Sie 2015 15:40
    Polon_us
    Poziom 40  

Ta przejściówka nie będzie działać i można dać sobie spokój z nią.

Pozostaje tylko konwerter.

0