Witam
Zajmuję się badaniem emisji polowej. DO tej pory używałem jedynie zasilacza wysokonapięciowego, jednak prąd emisji był bardzo niestabilny. Chcę zrobić przetwornicę DC-DC ze stabilizacją napięcia i tutaj chciałbym zrobić też stabilizację prądu wiązki. Do tego celu chcę wykorzystać źródło prądowe, na którym dokonam pomiary prądu emisji. Pomiar ten wykorzystam do odpowiedniego wysterowania potencjału elektrod. Zatem chcę zacząć od zbudowania tego źródła. Problem jest taki, że pracuję z napięciami często dochodzącymi do 2,5kV, a prąd emisji nie powinien przekraczać 500 uA często jest to ok 100 uA i tą właśnie wartość chciałbym uzyskać na źródle. Próbuję coś symulować ale nie wiele z tego wychodzi. Wiem, że ciężko będzie o elementy i tu pytanie czy jest to w ogóle realne by coś takiego zrobić? Czy jedynym wyjściem będzie po prostu pomiar prądu przez bocznik bez źródła?
Pozdrawiam
Zajmuję się badaniem emisji polowej. DO tej pory używałem jedynie zasilacza wysokonapięciowego, jednak prąd emisji był bardzo niestabilny. Chcę zrobić przetwornicę DC-DC ze stabilizacją napięcia i tutaj chciałbym zrobić też stabilizację prądu wiązki. Do tego celu chcę wykorzystać źródło prądowe, na którym dokonam pomiary prądu emisji. Pomiar ten wykorzystam do odpowiedniego wysterowania potencjału elektrod. Zatem chcę zacząć od zbudowania tego źródła. Problem jest taki, że pracuję z napięciami często dochodzącymi do 2,5kV, a prąd emisji nie powinien przekraczać 500 uA często jest to ok 100 uA i tą właśnie wartość chciałbym uzyskać na źródle. Próbuję coś symulować ale nie wiele z tego wychodzi. Wiem, że ciężko będzie o elementy i tu pytanie czy jest to w ogóle realne by coś takiego zrobić? Czy jedynym wyjściem będzie po prostu pomiar prądu przez bocznik bez źródła?
Pozdrawiam