Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterowanie silnikami autka akumulatorowego

04 Sie 2015 11:47 603 1
  • Poziom 2  
    Cześć.

Modyfikuję autko syna, autko posiada:
    - zdalne sterownie 12V (dwa wyjścia sterujące ze zmianą biegunowości)
    - 2 akumulatory 12V 18Ah (napęd)
    - 2 akumulatory 12V 7Ah (zasilanie do zdalnego sterowania, przekaźników przez przełączniki)
    - 4 silniki napędowe (45W 12V, zasilane także 18V)

4 silniki napędowe potrafią pobrać 20A, dlatego pedał gazu steruje przekaźnikiem 30A, a nie wprost zwiera + na silnik

Moje problemy:
    - zdalne sterowanie, nie wytrzymuje obciążenia (zostało zaprojektowane na 10A)
    - przełącznik ręczny (6st) do zmiany zasilania z zdalnego sterowania na nożne
    - przełącznik reczny (6st) do zmiany polaryzacji
    - przełącznik ręczny (6st) do zmiany napięcia zasilania silniczków z 12V na 24V (po regulacji 18V).
    - sterownie kierownicą, po dodaniu siników na przód trudno jest sterować 5 latkowi. Kierownica wyposażona jest w silnik używany przy zdalnym sterowaniu. Zastanawiam się nad dodaniem przycisków na kołysce na kierownicę (na obręczy po lewej) oraz przekaźnika 4p (np Relpol) do zmiany polaryzacji i zasilania silnika kierownicy (12V 30W). Jakiś pomysł na inne wykonanie?

Główne kierunki zmian dla których potrzebne mi konsultacje:
    - jak wzmocnić zdalne zasilanie, przekierować na przekaźniki? Z jednym kierunkiem sobie poradzę, ale nie wiem jak zareagować na zmianę polaryzacji na wyjściu z modułu sterowania
    - jak z ze zmiany polaryzacji na przełączniku 6p przejść na prosty przełącznik, na którym nie będzie takich prądów, jakiś pomysł na zmianę polaryzacji przez przekaźniki, jeśli tak to jakie? (model)
    - podobnie jak powyżej dla zmiany zasilania 12 na 24V (inny sposób przełączania łączenia akumulatorów)

Ogólnie chciałbym ograniczyć liczbę przycisków dla malca i jednocześnie odsunąć od niego wszelkie przyciski, na których jest 20A.
  • Relpol przekaźniki