Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zafira A1.6 x16xel *99 - problem z obrotami

04 Sie 2015 14:42 1134 14
  • Poziom 9  
    witam mam problem z moją zafirką a mianowicie po wymianie termostatu,płynu chłodzącego,czyszczeniu silnika krokowego i przepustnicy auto odpala wchodząc na wysokie obroty rzędu 1600-1800 i dopiero po chwili pomału spadają a gdy silnik jest ciepły to po odpaleniu nawet wchodzą na 1900./Wydaje mi się ,że gdy silnik jest gorący to powinno być na maxa1000-1100obr.Więc szukam przyczyny dalej nie wiem gdzie,pomożcie koledzy jeśli wiecie gdzie leży przyczyna.
    Z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.Pzdr.:cry:
  • Poziom 13  
    Wymień silnik krokowy.
  • Poziom 17  
    Sprawdz czy zalozyles wszystkie wezyki od podcisnienia I uszczelke od przepustnicy.
  • Poziom 13  
    Kup sobie środek do mycia tarcz w spray-u i na opalonym silniku psikaj po kolektorze, przewodach pod ciśnienia tylko nie po kolektorze wydechowym i jego okolicy !!! WAŻNE ! PSIKAJ MAŁYMI PARTIAMI "DELIKATNIE" JEST TO ŚRODEK ŁATWOPALNY !!! w miejscu gdzie psikniesz i obroty wzrosną szukaj nieszczelności, ponieważ środek jest zasysany do komora spalania i obroty rosną.
    !!! PAMIĘTAJ ZACHOWAJ SZCZEGÓLNĄ OSTROŻNOŚĆ !!!
  • Poziom 9  
    Dzięki kolego ale chyba nie zaryzykuje takiego doświadczenia musze szukać innego rozwiązania

Dodano po 1 [minuty]:

krzych? napisał:
    Wymień silnik krokowy.

silnik krokowy był czyszczony razem z przepustnicą wiec mysle ze jest ok
    może być ,że to np. sonda lambda?
  • Poziom 17  
    Czy silnik gasnie po zatkaniu przepustnicy ?
  • Poziom 9  
    trumnica napisał:
    Czy silnik gasnie po zatkaniu przepustnicy ?

nie wiem nie sprawdzałem jak mam to sprawdzic?
    zatkac wąż przy filtrze powietrza w komorze silnika?
  • Poziom 13  
    ... czy silnik gaśnie po odpięciu krokowca jeżeli tak to można mniemać że czyszczenie pomogło jeżeli nie ma reakcji to znaczy że jest uszkodzony.

Dodano po 1 [minuty]:

Co do środka do mycia tarcz to nie jest taki głupi pomysł bardzo szybko można zlokalizować nieszczelność w układzie podciśnienia, tylko wszystko z głową!!!
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    prosiaczekmalaryczny napisał:
    krzych? napisał:
    ... czy silnik gaśnie po odpięciu krokowca jeżeli tak to można mniemać że czyszczenie pomogło jeżeli nie ma reakcji to znaczy że jest uszkodzony.

Jak masz głupio radzić to lepiej się nie odzywaj wcale.

to co radzisz kolego...
    czy mozna jakoś inaczej sprawdzić nieszczelność przy dolocie?nie używając jakichś środków łatwopalnych :shocked!:
  • Poziom 13  
    krzych? napisał:

Jak masz głupio radzić to lepiej się nie odzywaj wcale.

Ok nie ma problemu, czekamy na Twoją inwencje twórczą.
  • Poziom 17  
    Możesz użyć maszyny do wytwarzania dymu :) - (zdejmij wąż biegnący z filtra powietrza do przepustnicy i zatkaj ją szczelnie czymś płaskim lub ręką i napisz co się wtedy dzieje).
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 13  
    krzych? napisał:

Ok nie ma problemu, czekamy na Twoją inwencje twórczą.

Moja opinia jest taka- zdjęcie wtyczki w 1,6 nie zgasi silnika bo w jaki sposób? Stożek silniczka pozostanie na swoim miejscu. No chyba, że jak kazdy lamer mylisz silnik krokowy z zaworem powietrza dodatkowego, ale ten jest w 1,8 i 2,0.

Zwracam honor masz rację faktycznie się wygłupiłem. :P

pozdrawiam
  • Poziom 9  
    trumnica napisał:
    Możesz użyć maszyny do wytwarzania dymu :) - (zdejmij wąż biegnący z filtra powietrza do przepustnicy i zatkaj ją szczelnie czymś płaskim lub ręką i napisz co się wtedy dzieje).

ok rozumiem ze jesli bedzie dziura dalej gdzies na wężu lub gdzieś dalej to będzie słychac syczenie i auto nie zgaśnie? :)