Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kompresor sprężarkowy POLMO AHS23R40 - słabe ciśnienie

waldekok1 04 Sie 2015 15:36 3150 24
  • Poziom 2  
    Witam,
    wyczaiłem u teścia w garażu taki oto kompresor POLMO AHS23R40

po odkurzeniu i dolaniu oleju (na oko) podłączyłem pod siłę i zagadał bez problemu.Z tabliczki znamionowej wyczytać można

jednak po chwili nabijania powietrza do 0,3MPa ciśnienie przestało wzrastać :-(, zauważyłem że

więc pomyślałem, że rurka doprowadzająca powietrze do zbiornika jest niedrożna, rozebrałem ją i okazało się, że jest OK :-/ i tu zonk. Zanim zacznę wszystko rozkręcać może ktoś z Was będzie umiał/mógł mi coś doradzić co może być przyczyną, że nie nabija więcej ciśnienia.

Jeszcze pytanko, czy olej powinien być do kreski?

co to jest?

Czy powinienem wymienić filtr powietrza? chociaż tu myślę że nie mam innego wyjścia

Z góry dziękuję za pomoc.
  • Poziom 39  
    Co to jest? Reduktor.
    Na którym manometrze jest te 0,3 MPa? Na butli, czy reduktorze?
  • Poziom 2  
    arturavs napisał:
    Co to jest? Reduktor.
    Na którym manometrze jest te 0,3 MPa? Na butli, czy reduktorze?

Na jednym i drugim, i za cholerę więcej nie chce iść.A tak to wygląda po "nabiciu"

• Poziom 39  
    Znakiem tego sprężarka do remontu, lub gdzieś jest nieszczelność.
  • Poziom 15  
    Panowie ten sam kompresor ale inny problem. Jest 5 barów bez problemu, pokrętło na maxa. Pokazuje ponad 4 bary i w pistolecie mam tyle. Wciskam spust i po 3sek spada do 1,4atm. Kompresor nawet nie włącza się. Puszczam spust i znów mam 5 barów w pistolecie. Ale nie da się żeby cały czas było tyle. Kompresor sprężarkowy POLMO AHS23R40 - słabe ciśnienie Kompresor sprężarkowy POLMO AHS23R40 - słabe ciśnienie

Odkręciłem pokrętło z tym pierwszym zegarem i to samo. Zatykam palcem i na głównym zgarze w zbiorniku 5 barów ponad. Puszczam i chwilowo leci na maxa po czym ciśnienie spada. Więc wąż odpada i samo pokrętło.
    Czy to wymiany to wszystko co do butli się przykręca?
  • Poziom 38  
    woia1602 napisał:
    Panowie ten sam kompresor ale inny problem.

Dziwne bo na zdjęciach widać inny kompresor.
    woia1602 napisał:
    Odkręciłem pokrętło z tym pierwszym zegarem i to samo. Zatykam palcem i na głównym zgarze w zbiorniku 5 barów ponad. Puszczam i chwilowo leci na maxa po czym ciśnienie spada. Więc wąż odpada i samo pokrętło.

To wyraźnie wskazuje, że ten "łącznik" między butlą a manometrem jest przytkany albo ma za małą średnicę wewnętrzną.
  • Poziom 15  
    Tego łącznika nie ruszałem jeszcze. Całość wszędzie ma ok 3mm w środku przekroju.
    Fakt wyżej widać jakby był inny. W moim okręcono sprężarkę i silnik o 90 stopni i zastosowano przeniesienie za pomocą paska. Robił to poprzedni właściciel, ale tata opowiadał, że tam się coś psuło a tak bez problemowo zawsze działa.
    Czyli patrzeć wymienić ten cały reduktor?
    Przypomnę, że daje on ciśnienie ale za wolno podaje. Wyżej nad czerwonym kwadretem jest jakby jakaś wajha. Próbowałem ale nie chce drgnąć. Może tam jest jakiś regulator przepływu powietrza?
    Mogę całość wywalić ale boje się, że nie uda się zmontować tego w całość wtórnie:) Sprzęt stał w garażu 20lat po śmierci męża szwagierki ciotki i teraz dostałem całą przyczepę jego narzędzi:) Cudem jest, że to działa. Aby olej nalałem nowy... tak był nowy zapakowany do sprężarki:D
  • Poziom 38  
    woia1602 napisał:
    Tego łącznika nie ruszałem jeszcze. Całość wszędzie ma ok 3mm w środku przekroju.

To co zaznaczyłem? Zdecydowanie za mało.
    woia1602 napisał:
    Wyżej nad czerwonym kwadretem jest jakby jakaś wajha. Próbowałem ale nie chce drgnąć. Może tam jest jakiś regulator przepływu powietrza?

To z wajhą to zwór trójdrożny manometru, nie jest to żaden reduktor. U Ciebie do reduktora jest podłączony wąż i przypomina mi on reduktory od gazów technicznych (tlen, acetylen).
    Proponuje zamiast tej części którą zaznaczyłem wkręcić trójnik 1/2 cala tyle tylko, że nie jestem pewien czy gwinty będą pasować.
  • Poziom 15  
    Ten reduktor odkręciłem i w tej rurce był taki na oko prześwit. Ale szkoda, że nie sprawdziłem czy na tej wyżej wskazówce też spada do 1,4bara.
    Tak czy inaczej bez tego reduktora puszczam rurkę i powietrze leci też za wolno. Ale tam nie jest już gwint 1/4 bo mam końcówki z gwintem w środku i nie dało się nakręcić.
    Zobaczę odkręcić całość i dać ten reduktor z odkręcaniem bezpośrednio do butli.

• Poziom 15  
    Więc wczoraj to wszystko przeglądałem i sprawa dość prosta.
    Do wymiany cały manometr czy reduktor. U mnie w mieście ok 200zł chcą więc zostaje mi allegro
    Z butli wystaje jakiś gwint. Odkręcałem to kluczem 32. Chciałbym kupić trójnik zwykły i dać wskazówkę i reduktor. Ale jakie to są gwinty? Mam adapter 1/2 na 1/4 i na pewno to nie jest 1/2 cala.
    3/8 cala? Zawsze mogę zrobić jak wyżej czyli śruba z boku i tam wkręcić ale to nie wygodne.
  • Poziom 38  
    [quote="woia1602" Ale jakie to są gwinty? Mam adapter 1/2 na 1/4 i na pewno to nie jest 1/2 cala.
    3/8 cala?[/quote]
    1/2 jest za duże czy za małe? Jeśli za małe to może być 3/4 całą. 3/8 jest mniejsze od 1/2.
  • Poziom 15  
    1/2 cala jest za małe... śruba czy gwint już jakby chciał wleź ale niestety.
    Rurkę która na zdjęciu zaznaczyłem jako 1 utnę i zaspawam sobie miejsce po niej. Chcę zostawić tą całość bo podnosi wszystko w górę.
    W miejscu na zdjęciu zaznaczone jako 2 jest ten gwint. Tam bym chciał wstawić trójnik i do niego wkręcić właśnie na tym gwincie manometr oryginalny bo działa i jest super.
    A drugie wyjście na reduktor 1/4 cala albo inny.
    Pytanie czy naolejacz mi potrzebny? Używam czasem szlifierki pneumatycznej ale chciałem dać naolejacz na wężu przed samym urządzeniem. Głównie to służy kompresor do malowania i dmuchania tlenem tu i tam.
    Pytanie w ogóle po za konkursem czy środek jakoś można zakonserwować? Wykręciłem śrubę z frontu i wpuściłem sondę wideo do środka i sama rdza. hmmm kompresor stał ok 10 lat w garażu.

Kompresor sprężarkowy POLMO AHS23R40 - słabe ciśnienie Kompresor sprężarkowy POLMO AHS23R40 - słabe ciśnienie Kompresor sprężarkowy POLMO AHS23R40 - słabe ciśnienie
  • Poziom 38  
    Naolejacz? Chyba odolejacz ;) napewno nie zaszkodzi.
    Podnieść też możesz za pomocą mufki i kawałka rurki ocynk ale jeśli wewnętrzna średnica jest ok to może zostać. Gwint raczej 3/4 cala będzie.
    Co do rdzy. Zostaw tak jak jest. W powietrzu jest wilgoć która będzie zbierała się w zbiorniku. Na dole powinien być zawór do okresowego spuszczania kondensatu.
  • Poziom 15  
    Z tego co widzę jest odwadnia i naolejacz i czytałem broszurkę i szlifierka wymaga "mgiełki olejowej".
    Wiem, że nie podaje się linków do aukcji ale za dużo kopiowania by było. Jak linki wygasną to niżej wrzucam zdjęcia poglądowe.
    http://allegro.pl/reduktor-powietrza-do-areografu-cisnienia-aerograf-i5286777147.html
    http://allegro.pl/reduktor-cisnienia-wody-z-manometrem-3-4-goshe-i5168378743.html
    http://allegro.pl/reduktor-cisnienia-powietrza-regulator-1-4-i5919800419.html
    Kompresor sprężarkowy POLMO AHS23R40 - słabe ciśnienie Kompresor sprężarkowy POLMO AHS23R40 - słabe ciśnienie Kompresor sprężarkowy POLMO AHS23R40 - słabe ciśnienie

No więc finalnie będzie wywalone wszystko do samej butli. Na to rura 20cm. Na tym trójnik z gwintem 3/4 i w jedną stronę manometr wskazujący ciśnienie w butli. A z drugiej strony właśnie to co mi doradzicie żeby zamontować.
    Wczoraj kupiłem sobie czerwoną farbę na kompresor i czarną na sprężarkę z silnikiem.

Bo myślałem sobie jeszcze żeby może dać drugą butlę 120L i z niej wyście reduktorem? Ale czy to coś pomoże przy malowaniu czy używaniu piaskarki lub szlifierki? Bo ta sprężarka i tak 3-4min ładuje od zera do 5 barów tą butlę.
  • Poziom 38  
    woia1602 napisał:
    Z tego co widzę jest odwadnia i naolejacz i czytałem broszurkę i szlifierka wymaga "mgiełki olejowej".

Nie było mi to nigdy potrzebne i nie spotkałem się z tym, dlatego moje zdziwienie.
    woia1602 napisał:

To jest reduktor do wody.

Co do dodatkowego zbiornika to wszystko zależy od tego jak duży zapas powietrza Ci jest potrzebny. Nie wspomnę o tym, że zbiornik ten powinien też mieć zawór bezpieczeństwa. Decyzja należny do Ciebie.
  • Poziom 15  
    Naolejacz kupię na 1/4 na wąż przed samą szlifierką.
    Zastanawiam się aby czy dać ten reduktor z odwadniaczem czy sam reduktor z wskazówką taki mały na gwincie 1/4 jak do pistoletu.
    Zastanawiam się nad tym po prostu bo widzę, że to reduktor z odwadniaczem. Ale czy to nie będzie za mała średnica skoro tam są gwinty 1/4 cala
  • Poziom 38  
    Reduktor ten jest przeznaczony do aerografu.
    Zobacz ten typ FU 7271
    Znajdziesz go na tej stronie Link
  • Poziom 15  
    ok. Dzięki za info.
    A powiedź(napisz) mi czy zwykły trójnik taki do rur jak w ogrzewaniu CO2 może być?
  • Poziom 38  
    woia1602 napisał:
    jak w ogrzewaniu CO2 może być?

Ogrzewanie dwutlenku węgla czy centralne ogrzewanie? :D ;)

No pewnie, pod warunkiem, że skok gwintu będzie się zgadzał. Te zaworki do manometrów mogą mieć inny skok gwintu.
  • Poziom 15  
    Przez to pytam bo po prostu dla mnie gwinty, nakrętki i rozmiary śrub to magia. Nie wiem skąd ojciec to wie dotykając czy patrząc.
    Za jakiś czas jak skończę to grzebać to wrzucę zdjęcia jak to wygląda po modyfikacji.
  • Poziom 38  
    W miejscu oznaczonym 2 może być gwit drobniejszy niż w zwykłym trójnik hydraulicznym.
  • Poziom 15  
    Kompresor sprężarkowy POLMO AHS23R40 - słabe ciśnienie Kompresor sprężarkowy POLMO AHS23R40 - słabe ciśnienie Kompresor sprężarkowy POLMO AHS23R40 - słabe ciśnienie Kompresor sprężarkowy POLMO AHS23R40 - słabe ciśnienie

Rozkręciłem. Sam przekrój tej środkowej rurki mówi, że tam mógł tkwić problem.
    Następne co znalazłem to ten stożek... wydaj mi się, że to taki zawór zwrotny z epoki brązu?
    Gwint ma 26,5mm grubości zwoju ocenić nie umiem. Jutro pojadę dobrać najpierw metale i adaptery żeby wyprowadzić wszystko na gwinty 1/4 cala.
    Niestety zabytkowy manometr dziś się rozpadł więc i on podlega wymianie:(
  • Poziom 38  
    Ten stożek wygląda mi na filtr a gwint moim zdaniem ma mniejszy skok niż hydrauliczny. W sklepie jak będziesz miał to przy sobie to tez coś dobierzesz.
  • Poziom 15  
    Jak wytargałem też myślałem, że to filtr... ale to skubany odlew jakiegoś metalu bo jest ciężki. Wydaje mi się, że tam było tyle rdzy że nie otwierało się do końca... a kij z tym.
    Jutro jadę i chcę dobrać wszystko tak żeby wyprowadzić te gwinty na normalne 1/4 cala żeby podłączyć nowy reduktor i wskazówkę.
    póki co dzięki za rozmowę.
    pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Nie udało mi się dostać mufy. Gwinty są różne. Musiałem to zrobić w ten sposób.

Generalnie 29zł zapłaciłem. Jest tam rura 10cm, mufa, trójnik 3/4 i 2 adaptery 3/4 na 1/4.
    Wszystko skręciłem na białą taśmę.
    Samo połącznie zrobiłem z tej starej rurki. Zeszlifowałem gwint i nagwintowałem normalny gwin. Musiało tam być coś więcej jak 3/4 cala. Skręciłem mufą. Aby reduktor z boku wstawię i z góry wskazówkę i całość odmaluje.