Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 307 1.6 HDI - Pionowe kreski na wyświetlaczu - wasza porada jaki EMF?

04 Sie 2015 20:22 1194 9
  • Poziom 6  
    Witam wszystkich jestem nowy na tym forum,
    Widziałem ze przewijał się już tu wątek wadliwych wyświetlaczy w samochodzie Peugeot 307, jednak nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.
    Przedstawię pokrótce moją sytuację: posiadam Peugeota 307 1.6 HDI 2006 rocznik. Od jakiegoś czasu przestał działać wyświetlacz środkowy znajdujący się pod przednią szybą. Spowodowane jest to prawdopodobnie jak w większości przypadków działaniem Słońca. Wyświetlacz świeci, ale jedynie wyświetlają się pionowe kreski, z których da się odczytać tekst jednak jest to bardzo uciążliwe i denerwujące. Oprogramowanie działa, ponieważ prawidłowo da się rozczytać bieżące spalanie itd.

I tu mój problem: na forum spotkałem się z opinią, że wyświetlacze przed liftem tak właśnie miały, a po lifcie już nie. Spotkałem się również z nazwami EMF-A, EMF-B. A mój to EMF-C. Dokładna nazwa to Borg EMF-C Cemo 21 m4 SW7.0 L4 193595, 12 PIN.

I moje pytanie: Jaki model mam kupić z allegro by był po lifcie? EMF-A, EMF-B, czy ten sam który mam czyli EMF-C ???
    Proszę o odpowiedź, bardzo dziękuję!!!
  • Poziom 36  
    lolasnylol napisał:
    EMF-C

Tylko taki podejdzie.

A i B są na 18 pin.

Taki 100% nowego typu kosztuje 300 zł.
  • Poziom 6  
    Szymon Bydgoszcz, nie mogę znaleźć na allegro modelu EMF-C CEMO, ale znajduję za to praktycznie identyczne (z wyglądu) modele EMF-A+ OR CEMO. Czy to jakis substytut? Wtyczka jest 6 PIN. Co o tym sądzisz? Nie chcę trafić na jakis bubel, albo wyświetlacz który znowu sie popsuje.

Dzięki za odpowiedz! :)
  • Poziom 36  
    lolasnylol napisał:
    Wtyczka jest 6 PIN.

U ciebie jest na 6 pin ?
  • Poziom 6  
    Przepraszam pomyłka, miałem napisać, że znalazłem 12 PIN. Poprawka: znajduję za to praktycznie identyczne (z wyglądu) modele EMF-A+ OR CEMO. Czy to jakis substytut? Wtyczka jest 12 PIN. Co o tym sądzisz? Nie chcę trafić na jakis bubel, albo wyświetlacz który znowu sie popsuje.

W swoim aucie mam rowniez 12 PIN, przepraszam za pomyłkę.

Dodano po 1 [minuty]:

Mogę dodać rownież, ze w wygladzie sa identyczne (moj i EMF-A+), za to EMF-B jest zupelnie inny w wygladzie
  • Poziom 36  
    Masz czujniki parkowania ?

Dodano po 2 [minuty]:

lolasnylol napisał:
    (moj i EMF-A+)

Bo A był na van 18 pin i na can 12 pin , B tylko na van 18 pin a C tylko na can 12 pin..
  • Poziom 6  
    Nie mam czujnikow parkowania. Nie znam sie na tym za bardzo, myslisz ze EMF-A+ bedize dobrym wyjsciem dla mnie? Jaka jest twoja opinia? :D
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 6  
    To nie wydaje się być trudne, jest tylko jeden przewód, który trzeba połączyć. Nie jestem specjalistą, ale czy coś może pójść nie tak? Pytam serio.
    Odpowiedzcie tylko czy ten EMF-A+ bedzie pasował i dam wam spokój :D
    Goergesgr jesli mozesz to rozwin proszę temat o kupieniu zgodnie z numerem podwozia, o co chodzi?
  • Użytkownik usunął konto