Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Naprawa gniazda telefonicznego.

04 Sie 2015 21:15 1074 4
  • Poziom 1  
    Witam, mam problem z gniazdem telefonicznym do którego mam podłączony przez filter router. Że ściany wychodzi 8 zylowy kabel. Chce podłączyć gniazdo które ma miejsce tylko na dwa kable. Która parę kabli wybrać czy jest to obojętne.
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Warunkowo odblokowany
    ghostiewicz napisał:
    filter
    Co to jest?

ghostiewicz napisał:
    Która parę kabli wybrać czy jest to obojętne.
    Wybierz jaką Chcesz. Wróżka jest na urlopie, szklaną kulę zabrała ze sobą, a my nie jesteśmy jasnowidzami i nie wiemy wszystko. Przede wszystkim przeczytaj regulamin który zaakceptowałeś. Potem zadaj prawidłowo pytanie podając odpowiednie szczegóły (typu:operator, jaka to sieć itp, itd).
  • Specjalista Sieci, Internet
    Sygnał telefoniczny i internetowy na skrętce komputerowej... - to nie jest dobry pomysł (jeśli dobrze? zrozumiałem).
  • Poziom 37  
    Nie, nie jest obojętne które przewody podłączysz:Ma to istotne znaczenie.
    Jeśli masz kabel ośmiu żyłowy ze ściany to faktycznie robi się problem bo kombinacji jest dość dużo. Proponuję wziąć, jeżeli masz wykupiony razem z internetem telefon stacjonarny, zwykły miernik uniwersalny i ustawić go na napięcie stałe aby w nim mieściło się zakres do 60 V napięcia stałego[DC] . Jeden koniec miernika do np. rury kanalizacyjnej lub innego zera [zerowy bolec w gnieździe 230 V] Zachowaj szczególną ostrożność. Nie podłącz się przez przypadek do fazy, a drugim badasz gdzie jest napięcie około 50 V na jednym z ośmiu przewodów, gdy znajdziesz ten przewód z napięciem stałym dołączasz do niego miernika, odłączasz ten koniec który do tej pory był podłączony do rury i szukasz nim drugiego przewodu z tych siedmiu które zostały ci po pominięciu tego z napięciem stałym, szukasz przewodu zerowego z centrali telefonicznej. I teraz mając dwa przewody z ośmiu z znalezionym napięciem 50 V i znalezionym przewodem 0 V wiesz które przewody masz podłączyć do gniazda telefonicznego.