Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kopiowanie i kodowanie pilotów XT4 868 SLH LR

jar_glo 04 Aug 2015 21:56 12555 5
 • #1
  jar_glo
  Level 11  
  Witam.
  Mam dwa napędy: FAAC 740 i FAAC D 600. Do tego zestawu dołączone zostały 4 piloty XT4 868 MHz SLH LR. Wszystko podłączyłem i działa prawidłowo tyle , że z jednego pilota.
  -Kanał 1 brama wjazdowa
  -kanał 2 brama garażowa
  -kanał 3 funkcja furtki na bramie wjazdowej
  -kanał 4 pusty
  Jak programuję następnego pilota przy napędach to poprzedni zaczyna nie działać poprawnie. O co chodzi? Czy muszę jakoś skopiować piloty pozostałe od tego pierwszego , który działa poprawnie. Jeżeli tak to w jaki sposób?

  Czy po zaniku prądu przy bramie garażowej zawsze trzeba ją na nowo nauczyć ?
 • #2
  kotbury
  Gantry automation specialist
  Od pilota zapisanego jako pierwszy w odbiorniku ( matki) kopiuje się pozostałe . Opis wygoogluj na podstawie instrukcji do np odbiornika XR4 SLH.
  Centrala nie powinna zapominać ustawień (siła, spowolnienia itp) po zaniku prądu. Może nie dokończyłeś procesu nauki. Albo jest walnięta.
 • #3
  jar_glo
  Level 11  
  a kopiuje się każdy kanał oddzielnie z pilota matki czy wystarczy tylko np.1 ? i jaka jest różnica między kodowaniem a kopiowaniem?
 • #4
  kotbury
  Gantry automation specialist
  Osobno każdy kanał ( instrukcja na stronie www.faac.pl w dziale serwis)
  Nazewnictwo jest elastyczne ale powiedzmy że pilota do odbiornika się DOPISUJE (albo jak niektórzy na wyrost piszą - programuje lub doprogramowuje, po twojemu koduje lub dokodowuje) i to odbiornik pamięta zapisane piloty, a pilota od pilota KOPIUJE (w innych radiach jest opcja niby kopiowania, ale w zasięgu centralki - to nie jest właściwe kopiowanie jak Faac SLH ale dopisywanie, tyle że zdalnie inicjowane dopisanym już pilotem).
  Właściwe kopiowanie występuje dość rzadko - jeszcze np u Hormanna albo popularniej przy zdejmowniu kodu z pilotów stałokodowych pilotem samokopiującym uniwersalnym.
 • #5
  tapczan0
  Level 22  
  Dokładnie jak piszesz,
  Do odbiornika programujesz tylko jeden przycisk pilota,
  pozostałe piloty (a właściwie przyciski pozostałych pilotów) uzyskujesz kopiując pilota nowego od pilota działającego.

  Na podstawie instrukcji PROXIMy, produkującej piloty kompatybilne z systemem SLH opracowałem instrukcję klonowania pilotów SLH 433 i 868MHz.

  Dla kolegi KotaBurego:
  cytat z instrukcji PROXIMy

  "W bramowym systemie sterowania SLH, kluczową rolę odgrywa numer wjazdu.
  Każdy przycisk pilota MASTER systemu SLH zawiera numer wjazdu. Numer wjazdu można w pilocie wylosować. Przycisk MASTER pilota SLH może radiowo, w specjalnym procesie rejestracji, przesłać kanałowi odbiornika SLH numer swojego wjazdu. Przycisk pilota MASTER SLH może radiowo, w specjalnym procesie rejestracji, przesłać dowolnemu przyciskowi innego pilota SLH numer swojego wjazdu. Odbiornik zwiera przekaźnik, po odebraniu transmisji przycisku pilota z tym samym numerem wjazdu.

  Innymi słowy, wybieramy dowolny przycisk pilota MASTER SLH, na wszelki wypadek losujemy w nim nowy numer wjazdu, przesyłamy wylosowany numer wjazdu do odbiornika i uczymy przyciski pilotów wszystkich użytkowników wylosowanym numerem wjazdu.
  W systemie SLH, pilota MASTER, którego przyciski mogą przekazywać i odbierać (uczyć się numeru wjazdu), można nieodwracalnie zamienić w pilota SLAVE, którego przyciski mogą tylko uczyć się numeru wjazdu."
 • #6
  jar_glo
  Level 11  
  dziękuję . Jutro będę próbował . Dam znać co i jak . Pozdrawiam