Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother DCP-L2520DW - Jak zresetować toner w drukarce Brother DCP-L2520DW

05 Sie 2015 10:03 13191 12
  • Poziom 9  
    Witam,
    Posiadam drukarkę Brother DCP-L2520DW.
    Wyskakuje mi komunikat że mało toneru a drukarka dalej drukuje w bardzo dobrej jakości.
    Wie ktoś może jak zresetować ten toner?
    Pozdrawiam,
    goszki
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 14  
    Jaki masz toner ?
    Taki ktory dostałeś razem z drukarką ?
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 9  
    Tak ten oryginalny.
  • Poziom 14  
    Tutaj pozostaje tylko zakpić nowy toner.
    Zamiennik lub oryginał obojętne. Wpisz w wyszukiwarkę np. zamiennik tn2320 większy od 2310. I wyskoczy ci np. zamiennik. Ważne aby wpisać większy od TN2310 bo to mała pojemność.

Wtedy będziesz miał już pełnowartościowy toner. Wtedy po każdorazowym zasypaniu cofasz reseter (który jest a nie tak jak w startowym) i możesz taniej drukować.

Jak potrzebujesz instrukcji cofania resetera do daj znać wstawię plik.
  • Poziom 20  
    darozegaro napisał:
    Jak potrzebujesz instrukcji cofania resetera do daj znać wstawię plik.
    Nowa drukarka już w drodze do domu. Poproszę o ten pliczek z instrukcją ;).
    Czy możesz polecić sprawdzony zamiennik tonera? Przy TN 2220 bywało z tym różnie.
  • Poziom 14  
    W nowej drukarce masz toner startowy i tam nie masz tego resetera.
    Pozostaje kupić na początek cały toner najlepiej zamiennik. Wyszukując np:
    zamiennik tonera T-TN2320 w wyszukiwarce.
    Lub tu masz link o który prosiłeś:
    http://www.tonerico.pl/zamiennik-toner-brothe...p-l2500-mfc-2700-wiekszy-od-tn2310-p-997.html

i tan ma już reseter.
    W załączniku masz instrukcję resetowania.
  • Poziom 20  
    Toner już kupiłem. Drukarka dotarła i uruchomiłem ją na razie bez tonera. Niepokoi mnie dźwięk wentylatora, który dla mnie jest bardzo wkurzający. Słychać go w pokoju 20m2.
    Tez tak macie?
    Wkurzający dzwiek slyszalny od ok 17 sek.

Link
    [/youtube]

Czy drukarka szybko wyłącza ten wentylatorek po wydrukowaniu zadania?
  • Poziom 20  
    Dobra, temat ogarnąłem.
    Drukarka działa OK. Po wsadzeniu tonera przechodzi w stan uśpienia już po paru sekundach.

Zakupiłem za 30zł zamiennik tonera z aukcji od Interpap, który działa przyzwoicie. Tekst ostrym druki czyste, grafika tez nienajgorsza.
    Drukarka błędów nie zgłasza, a ja jestem zadowolony z jej pracy i taniego druku ;)
  • Poziom 1  
    1. otworzyć pokrywę
    2. nacisnąć przycisk menu dopóki nie pojawi się opcja resetu A
    3. nacisnąć OK i potwierdzić strzałką w górę, poczekać aż skończy
    4. strzałką w dół przełączyć na reset B
    5. ad. punkt 3.
    6. strzałką w dół przełączyć na reset HC
    7. ad. punkt 3.
    8. zamknąć pokrywę, nacisnąć Stop/Zakończ.
  • Poziom 1  
    [quote="darozegaro"]W nowej drukarce masz toner startowy i tam nie masz tego resetera.
    Pozostaje kupić na początek cały toner najlepiej zamiennik. Wyszukując np:
    zamiennik tonera T-TN2320 w wyszukiwarce.
    Dzisiaj czytając wasz temat postanowiłem zresetować tuner startowy drukarki Brother HL-L2352DW. Pierwszą próbą było zresetowanie poprzez kombinacje:
    1. Wyłączyć drukarkę i otworzyć pokrywę.
    2. Trzymając wciśnięty przycisk GO włączyć drukarkę. Wszystki pixele wyświetlacza świecą.
    3. Puścić przycisk GO.
    4. Wcisnąć 2 razy (2 krótkie przyciśnięcia) przycisk GO. Poczekać aż diod wi-fi się zaświeci.
    5. Wcisnąć 5razy (5 krótkich wciśnięć) przycisk GO. Zamknąć pokrywę. Nastąpi reset.
    Reset nie nastąpił, jednak po rozkręceniu tunera i odpowiednim ułożeniu zębatki drukarka ruszyła, pomimo wyświetlającego się monitu o wymianie tunera. Postanowiłem więc kupić 100 gram proszku, zasypię tuner startowy i....się okaże co dalej.
  • Poziom 20  
    W menu drukarki można ustawić opcję kontynuacji druku mimo kończącego się tonera.
  • Poziom 1  
    Przy drukowaniu z ustawioną cały czas opcją oszczędzania tonera, zużycie jest mniejsze, niż to oblicza drukarka. Nagle przestała drukować, akurat kiedy nikt nie miał czasu przeglądać fora, a w domu nie było nowego tonera. Wydrukowałem odpowiedni fragment instrukcji, reset tonera z menu drukarki, przykleiłem na drukarkę, żeby nie było kłopotu następnym razem. :-) Mój model to HL-L2352DW.
  • Poziom 20  
    Nie wiem po co resetowalaś. W menu jest opcja kontynuacji druku pomimo końca tonera.
    Ja jade na zamiennikach, ale widze że druk jest bardziej wyblakły.