Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Brother DCP-L2520DW - Jak zresetować toner w drukarce Brother DCP-L2520DW

goszki 05 Aug 2015 10:03 16218 13
    goszki
    Level 9  
    Witam,
    Posiadam drukarkę Brother DCP-L2520DW.
    Wyskakuje mi komunikat że mało toneru a drukarka dalej drukuje w bardzo dobrej jakości.
    Wie ktoś może jak zresetować ten toner?
    Pozdrawiam,
    goszki
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    darozegaro
    Level 14  
    Jaki masz toner ?
    Taki ktory dostałeś razem z drukarką ?
    goszki
    Level 9  
    Tak ten oryginalny.
    darozegaro
    Level 14  
    Tutaj pozostaje tylko zakpić nowy toner.
    Zamiennik lub oryginał obojętne. Wpisz w wyszukiwarkę np. zamiennik tn2320 większy od 2310. I wyskoczy ci np. zamiennik. Ważne aby wpisać większy od TN2310 bo to mała pojemność.

Wtedy będziesz miał już pełnowartościowy toner. Wtedy po każdorazowym zasypaniu cofasz reseter (który jest a nie tak jak w startowym) i możesz taniej drukować.

Jak potrzebujesz instrukcji cofania resetera do daj znać wstawię plik.
    Jericho24
    Level 20  
    darozegaro wrote:
    Jak potrzebujesz instrukcji cofania resetera do daj znać wstawię plik.
    Nowa drukarka już w drodze do domu. Poproszę o ten pliczek z instrukcją ;).
    Czy możesz polecić sprawdzony zamiennik tonera? Przy TN 2220 bywało z tym różnie.
    darozegaro
    Level 14  
    W nowej drukarce masz toner startowy i tam nie masz tego resetera.
    Pozostaje kupić na początek cały toner najlepiej zamiennik. Wyszukując np:
    zamiennik tonera T-TN2320 w wyszukiwarce.
    Lub tu masz link o który prosiłeś:
    http://www.tonerico.pl/zamiennik-toner-brothe...p-l2500-mfc-2700-wiekszy-od-tn2310-p-997.html

i tan ma już reseter.
    W załączniku masz instrukcję resetowania.
    Jericho24
    Level 20  
    Toner już kupiłem. Drukarka dotarła i uruchomiłem ją na razie bez tonera. Niepokoi mnie dźwięk wentylatora, który dla mnie jest bardzo wkurzający. Słychać go w pokoju 20m2.
    Tez tak macie?
    Wkurzający dzwiek slyszalny od ok 17 sek.
    [/youtube]

Czy drukarka szybko wyłącza ten wentylatorek po wydrukowaniu zadania?
    Jericho24
    Level 20  
    Dobra, temat ogarnąłem.
    Drukarka działa OK. Po wsadzeniu tonera przechodzi w stan uśpienia już po paru sekundach.

Zakupiłem za 30zł zamiennik tonera z aukcji od Interpap, który działa przyzwoicie. Tekst ostrym druki czyste, grafika tez nienajgorsza.
    Drukarka błędów nie zgłasza, a ja jestem zadowolony z jej pracy i taniego druku ;)
    Nowu80
    Level 1  
    1. otworzyć pokrywę
    2. nacisnąć przycisk menu dopóki nie pojawi się opcja resetu A
    3. nacisnąć OK i potwierdzić strzałką w górę, poczekać aż skończy
    4. strzałką w dół przełączyć na reset B
    5. ad. punkt 3.
    6. strzałką w dół przełączyć na reset HC
    7. ad. punkt 3.
    8. zamknąć pokrywę, nacisnąć Stop/Zakończ.
    Tom4e
    Level 2  
    [quote="darozegaro"]W nowej drukarce masz toner startowy i tam nie masz tego resetera.
    Pozostaje kupić na początek cały toner najlepiej zamiennik. Wyszukując np:
    zamiennik tonera T-TN2320 w wyszukiwarce.
    Dzisiaj czytając wasz temat postanowiłem zresetować tuner startowy drukarki Brother HL-L2352DW. Pierwszą próbą było zresetowanie poprzez kombinacje:
    1. Wyłączyć drukarkę i otworzyć pokrywę.
    2. Trzymając wciśnięty przycisk GO włączyć drukarkę. Wszystki pixele wyświetlacza świecą.
    3. Puścić przycisk GO.
    4. Wcisnąć 2 razy (2 krótkie przyciśnięcia) przycisk GO. Poczekać aż diod wi-fi się zaświeci.
    5. Wcisnąć 5razy (5 krótkich wciśnięć) przycisk GO. Zamknąć pokrywę. Nastąpi reset.
    Reset nie nastąpił, jednak po rozkręceniu tunera i odpowiednim ułożeniu zębatki drukarka ruszyła, pomimo wyświetlającego się monitu o wymianie tunera. Postanowiłem więc kupić 100 gram proszku, zasypię tuner startowy i....się okaże co dalej.
    Jericho24
    Level 20  
    W menu drukarki można ustawić opcję kontynuacji druku mimo kończącego się tonera.
    gucio1001
    Level 1  
    Przy drukowaniu z ustawioną cały czas opcją oszczędzania tonera, zużycie jest mniejsze, niż to oblicza drukarka. Nagle przestała drukować, akurat kiedy nikt nie miał czasu przeglądać fora, a w domu nie było nowego tonera. Wydrukowałem odpowiedni fragment instrukcji, reset tonera z menu drukarki, przykleiłem na drukarkę, żeby nie było kłopotu następnym razem. :-) Mój model to HL-L2352DW.
    Jericho24
    Level 20  
    Nie wiem po co resetowalaś. W menu jest opcja kontynuacji druku pomimo końca tonera.
    Ja jade na zamiennikach, ale widze że druk jest bardziej wyblakły.
    Tom4e
    Level 2  
    Po ponad roku użytkowania mogę spokojnie nawiązać do mojej wypowiedzi, toner startowy drukuje zasypany proszkiem do dzisiaj.