Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

M-es Atego 1223 2006r - powietrze w ukł. chłodzenia

05 Sie 2015 11:07 1206 3
  • Poziom 9  
    Witam.Jakiś czas temu po postoju-nocy(w czasie jazdy nie) zaczęło wyrzucać płyn chłodniczy przez zaworek w zbiorniczku więc w celu zdiagnozowania przed dłuższym postojem zbijałem powietrze z ukł. pneumatycznego.Za każdym razem przed uruchomieniem silnika węże od płynu miękkie i płynu nie wyrzuca czyli podejrzenie pada na kompresor.Po kilku dniach takiej praktyki wszystko sie uspokoiło i dobrze było przez ok.3 miesiące i znów powrót usterki.Zbijam powietrze na razie ale zanim się wezmę za kompresor to może ktoś podpowie czy to będzie uszczelka czy głowica kompresora a może jest w tej głowicy jakiś zaworek?Pytam jak bo padnie uszczelka to chyba wywalałoby przez cały czas jak dobrze rozumiem?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    Nie mam zamiaru szlifować tego sam bo nie chcę robić całej roboty dwa razy.Zamówię zestaw naprawczy odkręcę głowicę i dam do planowania i dokładnego jej sprawdzenia,żebym nie musiał ponownie rozkręcać bo może się okaże że to głowiczka.
  • Poziom 9  
    Zrobione.Wykonane zostało planowanie głowiczki z obu stron oraz tej górnej części "nadstawy" i nowy zestaw uszczelek wraz z zaworkiem do tego nowy termostat i płyn.Jak na razie jest spokój.