Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lodówka Liebherr Comfort - nieszczelność? Usterka?

05 Sie 2015 11:24 1755 1
  • Poziom 1  
    Witam, mam problem z lodówko-żamrażarką. Sprzęt ma ok 12 lat. Problem powstał po tym, gdy przestawiłem ją w inne miejsce i zamieniłem zawiasy drzwi z prawej strony na lewą. Zawiasy wymieniłem zgodnie z instrukcją, ale jak to często bywa, nie zawsze wszystko idealnie pasowało, trochę musiałem się posiłować, aby śrubki powchodziły (przed domknięciem górnych drzwi jest w pewnym miejscu lekki opór, ale po kilku miesiącach otwierania trochę mniejszy). Uszczelka dookoła drzwi nieuszkodzona. Problem polega na tym, że wewnątrz lodówki, przy ścianie na dole, cały czas zbiera się woda, którą muszę co 2 dzień zbierać, by nie zalewało pojemników niżej. Wg mnie pogorszyło się chłodzenie, jest ono ustawione standardowo, jak podkręciłem o jedną jednostkę to woda zaczęła się szybciej zbierać. Lodówka dużo częściej "chodzi", w zasadzie jak zbiorę wodę to odrazu się włącza i po 2 godzinach wgłębienie na wodę jest w 1/3 napełnione.
    Ściana lodówki jest oblodzona, mam wrażenie jakby była tam ciągła huśtawka temperatury (na produktach w zamrażarce pojawia się lekki szron, ale generalnie jest OK, mrozi, lód się nie zbiera). Albo lodówka jest nieszczelna, albo coś się zepsuło. Rozważam kupno nowej, ale może da radę tą uratować ? Gdyby nie ta zbierająca się woda to bym sobie głowy nie zawracał (wcześniej czasem też się zbierała, ale po odetkaniu przewodu było OK). Trochę pogoglowałem temat i wychodzi, że to raczej nie będzie problem zatkanego przewodu odprowadzającego wodę. Może ten lekki opór przy domykaniu drzwi oznacza nieszczelność ? Od początku użytkowania nie było żadnych usterek. Proszę o radę.
    Pozdrawiam.

PS. wcześniej w środku lodówki odtykałem otwór, którym spływa woda. czy z tyłu lodówki jest jakiś zbiornik, z którego mogę tą wodę spuścić ? nie wiem gdzie ta woda się tam zbiera.
  • Specjalista AGD
    dziad11 napisał:

PS. wcześniej w środku lodówki odtykałem otwór, którym spływa woda

To za mało. Tam jest rurka która odprowadza wodę do miseczki na sprężarce - należy ją przetkać na całej długości.