Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xerox 7225 - błędy czujników pasa transferowego.

05 Sie 2015 15:38 1197 7
  • Poziom 16  
    Witam
    Koledzy potrzebuję pomocy ponieważ xerox nie jest moją mocną stroną.
    Xerox 7225 sypie błędami, najprawdopodobniej błędy dotyczą jakichś czujników pasa transferowego.
    Proszę o jakąś podpowiedź Xerox 7225 - błędy czujników pasa transferowego.
  • Poziom 9  
    Otwórz osłony od strony pieca i sprawdz czy pas jest ułożony symetrycznie. w moim przypadku pas uciekał w strone pojemnika na zużyty toner, następnym etapem były zacięcia i stukanie.

jak wyjmiesz pojemnik na zużyty toner to w obudowie po lewej u góry bedzie otwór na śrubę. w efekcie przykręcisz transfer do obudowy. nie rozwiązało to mojego problemu, ale da Ci troche czasu.
  • Poziom 21  
    wowrzeszcz napisał:

jak wyjmiesz pojemnik na zużyty toner to w obudowie po lewej u góry bedzie otwór na śrubę. w efekcie przykręcisz transfer do obudowy. nie rozwiązało to mojego problemu, ale da Ci troche czasu.

Wybacz ale to jakaś bzdura kompletna jest. W tej maszynie o ile mówimy o WC7225 z przed paru lat, pas transferowy jest umieszczony w specjalnych szynach mechanizmu, który go podnosi i opuszcza. Zasada działania wyklucza przykręcanie go na stałe do obudowy.
    Przy tym błędzie z pasa transferowego w pierwszej kolejności należy wyczyścić czujnik odpowiadający za pozycjonowanie pasa i znacznik znajdujący się od wewnętrznej jego strony (takie małe kwadratowe sreberko), żeby dobrze odbijało. Jesli jest w kiepskim stanie trzeba go wymienić. Do tego niestety trzeba pas zdjąć.
    Pas w module ma ma prawo pływać z boku na bok a do jego ustawienia służy mechanizm i czujnik wychyleniowy w module który go pozycjonuje.
    Jeśli kilka razy wyskoczy ten błąd to po wyczyszczeniu może być konieczność wykasowania tego błędu w pamięci maszyny, żeby ruszyła.

błąd 26-717 to problemy z komunikacją z serwerem xeroxa - kompletnie nieistotne a ten 005-122 to jakies zacięcia z górnego podajnika oryginałów.
  • Poziom 16  
    Damian 1253 ma racje pas jest na płozach i nie ma możliwości żeby się krzywo osadził, no chyba że ktoś mu w tym pomoże. Sprawdzę odbłyśnik i dam znać, proszę tylko o procedurę kasowania błędu w kopiarce
  • Poziom 9  
    no taki przypadek mieliśmy, przykrecenie modułu transferu zalecil pracownik xeroxa.
    transfer i tak musieliśmy wymienic.
    dostaliśmy także instrukcje aby zamontować fix kit (załącznik), nowe maszyny które dostajemy już go mają.
    Niestety nie załączyli go do instrukcji ;)
    ostatnio dostaliśmy info że znowu zacina w ten sam sposób.

moja wypowiedź miała na ceclu sugestie i chęć pomocy a nie opowiadanie bajek.
  • Poziom 21  
    Kolego wowrzeszcz obawiam się, że mówisz o zupełnie innej maszynie i stąd problem :) Sądząc po zdjęciu kodów usterek przyjąłem, iż jest to maszyna z przed ładnych kilku lat a nie nowe modele WC7225 będące zupełnie inną konstrukcją. W modelach o których piszesz kod 004-346 wogóle nie występuje bo nie ma w niej kontroli pozycji pasa i jeśli pojawia się problem ze schodzeniem pasa to najczęściej albo do wymiany pas albo cały moduł w zależności od charakteru usterki. Co istotne w tych maszynach problem ujawnia się jak zaczynają się brudzenia z jednej strony a nie zacięcia. Przykręcanie modułu w takim wypadku na niewiele się zda. Zapewne u siebie masz też inny problem pośrednio związany z modułem pasa ale nie dotyczący jego zsuwania lub pozycjonowania. Ten biuletyn mówi o kicie "IBT noise fix repair kit", co wyraźnie wskazuje na to w jakim przypadku powinien być stosowany. Dodatkowo pomaga czasem przy zacięciach w obszarze rolki transferowej. Zapewne serwis walczy u Ciebie z takim przypadkiem.
  • Poziom 21  
    Kolejna osoba pisze nie o maszynie z tematu. Jesli coś na przestrzeni 15 lat ma taki sam symbol to nie znaczy że jest to to samo. Czytaj co było napisane wcześniej.
    Ponad to co wnosi twój post do tematu "błędy czujników pasa transferowego"? Nie pomagacie i nie macie pojęcia o czym piszecie. To nie miejsce na żale i reklamę.
  • Poziom 16  
    Damian 1253 dziękuję za podpowiedź
    Faktycznie lusterko z pasa transwerowego było uszkodzone.
    Zostało wymienione, błąd skasowany i maszyna w 100% sprawna.
    Temat zamykam dziękuję.