Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Windows 10 - Powrót do Windowsa 7 - nieprawidłowy klucz?

TheEazy 05 Aug 2015 17:04 1776 4
    TheEazy
    Level 8  
    Witam,

Tydzień temu zainstalowałem Windowsa 10 poprzez upgrade z oryginalnego systemu 7. Wszystko poszło gładko, udało mi się aktywować 10 bez wymagania klucza.

Niestety, 10 mi się nie spodobał i chcąc wrócić do 7 z menu przywracania wywalało komunikat, że pliki Windowsa 7 zostały usunięte (mimo, że nadal miałem folder windows.old). Tak więc zrobiłem format, zainstalowałem Windows 7 (home premium, taki jaki miałem) i tu się zaczyna problem. System nie akceptuje klucza, który dostałem wraz z systemem. Aktywacja dochodzi do połowy paska (w przypadku złego klucza od razu odrzuca) i otrzymuję komunikat, że klucz jest nieprawidłowy.

Sprawdzając klucz na 10 poprzez program Windows Key Viewer, różnił się od tego od co mam na pudełku win 7.

Czy jest to możliwe, że klucz z 7 zamienił się na stałe w klucz do 10?
  • Helpful post
    Nandish
    Level 18  
    Zadzwoń do Microsoftu Polska. Jedyne wyjście.
  • Helpful post
    User removed account
    User removed account  
  • Helpful post
    AxelNext
    Level 38  
    TheEazy wrote:
    udało mi się aktywować 10 bez wymagania klucza.

Sprawdzając klucz na 10 poprzez program Windows Key Viewer, różnił się od tego od co mam na pudełku win 7

Wszystkie Windowsy 10 po aktualizacji ze starszych wersji (7, 8, 8.1) mają ten sam klucz dopóki nie zostaną aktywowane z klucza użytkownika po weryfikacji przez Microsoft.
    Twój oryginalny klucz z Windows 7 musi pasować do twojej wersji Win 7. Może instalujesz inną wersję Win 7 :?:
    TheEazy
    Level 8  
    Rozwiązanie:

Na infolinii Microsoftu (która z jakiegoś powodu nie była jednak darmowa) powiedzieli mi, że powinienem spróbować zmienić nośnik. Nie powiedziałem o tym wcześniej, ale użyłem innego nośnika do instalacji 7, niż pierwotnie. Pomysł faktycznie zadziałał i klucz wszedł bez problemu. Płyta, której użyłem niby różniła się językiem systemu i wbudowanym SP1, ale zostawiam to tak, jak jest.
    Windows 10 - Powrót do Windowsa 7 - nieprawidłowy klucz?