Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

ZTE BLADE VEC 4G - kod PUK?

Meduse 05 Aug 2015 20:19 1170 7
    Meduse
    Level 9  
    Witam,otóż posiadam problem z wyżej wymienionym telefonem,telefon nabyłem w orange na abonament.Wczoraj zapomnialem kodu pin i wpisalem go 3x zle,nie moglem uzyskac kodu puk poniewaz gdzies zgubilem swistek od karty i z braku czasu na szybkiego kupilem starter w play (zamierzalem na dniach zadzwonic do orange o pomoc w odzyskaniu puk)
    Z kartą w play mialem taki problem,ze po 10 x wpisaniu (podobno)blednego pinu wyskoczyla mi blokada PUK (ale te tło jest jakieś inne,takie czarne)wpadłem na genialny pomysl,ze odzyskam PUK karty z orange poprzez stronę orange.Udało sie,wpisalem puk,nowy pin i myslalem ze wszystko ok a tu nagle wyskakuje mi powiadomienie na czarnym tle ze prosze wprowadzic nr puk (w nawiasie jest 0 tak jak bym nie mial juz szansy mimo ze nie wprowadzalem wczesniej puk)i nie moge nic zrobic.Gdy wyjmę kartę jest wszystko ok,lecz gdy włożę czy to kartę z Orange czy z Play to cały czas wyskakuje ten puk.Co robić?co to za puk?
    Pozdrawiam.
    Ps.Dodałem fotkę jak to wygląda (wlozylem karte,wpisalem pin po czym znowu to gowno wyskoczylo,zrobilem screena i wyjalem karte,zresetowalem telefon aby móc wysłać to zdjecie sobie)
    tele_sim
    Level 33  
    Najwidoczniej zablokowałeś licznik.
    Dziwne że karta orange nie działa z powrotem.
    Meduse
    Level 9  
    I co ja mam w takiej sytuacji począć?
    tele_sim
    Level 33  
    Może od nowa postawić system? Ewentualnie oddaj na gwarancję że ci się nie włącza z karta.
    Meduse
    Level 9  
    No właśnie nie wiem,czy mi przyjma poniewaz mam w telefonie peknieta szybke i od gory kawalek plastiku urwany.Jak ewentualnie samemu postawic ten system?
    dandi1969
    Level 10  
    Myślę ze powinni uznać gwarancję, gdyż nie działa ci sim i taka przyczynę oddajesz na gwarancję. Pęknięcie nie ma wpływu na utratę gwarancji.
    hard
    Level 24  
    Kod PUK zawsze jest przypisany do karty SIM. Nic tu nie pomogą wgrywania oprogramowania, resety serwisy itp. Po dziesięciu nieudanych próbach wprowadzenia kodu PUK karta zostaje na stałe zablokowana. Pomoże tylko wymiana na nową u operatora. Jeżeli chcesz sprawdzić czy telefon działa bezproblemowo to kup starter za 5zł z sieci w której jesteś i przetestuj.
    dandi1969
    Level 10  
    Najlepiej wyrób duplikat kadry sim i po problemie. No chyba ze masz teraz wszystkie kontakty na tej karcie SIM.