Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 10 - Konto administratora bez uprawnień administratora

05 Sie 2015 21:49 13899 12
  • Poziom 19  
    Witam,
    Dziś popołudniu spotkał mnie dziwny problem. Otóż kiedy rano korzystałem z komputera, wszystko działało jak należy. Jednak po powrocie z pracy okazało się, że moje konto administratora nie ma praw administratora. Proste przykłady:
    - nie mogę utworzyć pliku na dysku C:
    - niektóre foldery są tylko do odczytu - między innymi pliki związane z Microsoft Visual Studio, przez co nie mogę pracować na projekcie, gdyż baza danych jest tylko do odczytu, podobnie jak elementy projektu.

Próbowałem kilku rozwiązań związanych z poprzednimi systemami, ale nie do końca się one sprawdzają w Win 10. Przykładowo:
    - kontrola konta użytkownika jest ustawiona na minimum - jak zawsze z resztą, bo drażnią mnie komunikaty/zapytania, jakby użytkownikiem miał być jakiś ułom...
    - kiedy wyłączę ją całkowicie za pomocą REGEDIT lub secpol.msc odzyskuje prawa admina (przynajmniej tak to wygląda) - mam wszędzie dostępy, ale niestety nie działają wszystkie nowe usługi wbudowane w Windows 10, np.
    - poczta,
    - sklep,
    - onedrive
    - edge, itd.
    Zależy mi na pełnej funkcjonalności, bo w końcu o to tu chodzi, szczególnie biorąc pod uwagę, że rano wszystko było OK.

Jakieś pomysły?
  • Poziom 28  
    Uszkodzony profil? Stwórz inne konto i sprawdź.
  • Poziom 19  
    Niestety, utworzyłem konto z prawami administratora, ale dalej to samo.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 19  
    Nie ma takiej możliwości - mieszkam sam.
    Ja bym się bardziej skłaniał ku temu, że coś się rypło w rejestrze, tylko że jedyne skanowanie w tym tygodniu robiłem wczoraj wieczorem, a dziś rano jeszcze wszystko chodziło.
    Sprawdzałem podgląd zdarzeń, czy może na śpiocha, ledwo po przebudzeniu, coś jeszcze robiłem, no ale nie...

• Poziom 43  
    A jak z przywracaniem systemu?

Zakładam, że tak trywialną operację jak sprawdzenie czy to nie robactwo przeprowadziłeś.
    Oczywiście przyjmujemy również, iż to nie kwestia "posypanego" HDD, prawda?
  • Poziom 19  
    Oczywiście, wszystko tak jak powyżej napisałeś, zostało wykonane.
  • Poziom 12  
    BIOS aktualny?
    Czy nie przestawił się na csm mode/ secure boot?
  • Poziom 19  
    Biosa nie ruszałem i przez pierwsze dni po aktualizacji do WIN 10 wszystko chodziło. Raczej system nie ma możliwości zmiany czegokolwiek w BIOSie? Patrzyłem te opcje co napisałeś, ale niczego takiego nie znalazłem. Bootowanie wygląda tak samo jak ustawiałem kilka lat temu.
    Btw. Zresetowałem WIN10 do początkowych ustawień, ale mimo wszystko nie mogę utworzyć pliku na dysku C:\, ale jeszcze dziś planuję zrobić instalację od zera. Jeśli dalej będzie to samo - wrócę do WIN 7, wtedy się zastanowię, czy ponownie zainstalować WIN 10.
  • Poziom 12  
    Jeżeli robiłes uaktualnienie na poprzedni system-Spŕóbój wejść na stronę producenta laptopa i konkretnego modelu.W dziale aktualizacji zobacz, czy nie ma uwag co do instalacjii Windows 10.W moim przypadku (Toshiba) przed aktualizacją musiałem odinstalować kilka programów "fabrycznych" i zabezpieczających.
    Jeżeli update Win 10 był już aktywowany, może po prostu ściągnij obraz ich toolem, wypal instalkę i zrób "czystą" instalacje na "goły" dysk.
  • Poziom 19  
    teriero napisał:
    Jeżeli robiłes uaktualnienie na poprzedni system-Spŕóbój wejść na stronę producenta laptopa i konkretnego modelu.W dziale aktualizacji zobacz, czy nie ma uwag co do instalacjii Windows 10.W moim przypadku (Toshiba) przed aktualizacją musiałem odinstalować kilka programów "fabrycznych" i zabezpieczających.

Używam PC.

teriero napisał:
    Jeżeli update Win 10 był już aktywowany, może po prostu ściągnij obraz ich toolem, wypal instalkę i zrób "czystą" instalacje na "goły" dysk.

Właśnie to zamierzam zrobić ;) Tylko strasznie długo tworzy plik ISO, przeszło godzina minęła, a dopiero jest 35%... No, ale tego nie przeskoczymy. Dam znać jak już będzie po wszystkim.
  • Poziom 12  
    Zatrzymaj, wyłącz i wywal część sciągniętego pliku. Zrestartuj i spróbuj ściągać ponownie. Jeżeli będzie znowu wolno zatrzymaj i spròbuj jeszcze raz. U mnie trafiłem na moment, gdzie pobierał cały plik max 20 minut. Wcześniej, przy pierwszej próbie 3h...
    Jeżeli po ściągnięciu wypalasz ich narzędziem od razu na DVD, sugeruję właczyć weryfikacje.
  • Poziom 19  
    Dobra, wiem, ja dałem ciała... Nie zaznaczyłem wersji OS (32/64bit) i ściągało obydwie, zamiast jedną. Już jest 20%, start 5min temu.

Update:
    System został zainstalowany i wygląda na to, że jest OK. Nie ma możliwości dodania pliku na dysku C:\ - wygląda to tak:

Dodano po 3 [godziny] 37 [minuty]:

Hmm?? Może jednak nie?

Oczywiście jak kliknę kontynuuj - wgram plik, ale jutro z rana wracam do WIN 7 bo nie działa mi klilka aplikacji i wydaje mi się, że to ze względu właśnie na ograniczenia konta...